Επιτέλους νίκη για τον ΟΦΗ, 1-0 τον Παναιτωλικό

Την πρώτη του νίκη με τον Πέπε Μελ  στον πάγκο του πέτυχε ο ΟΦΗ κόντρα στον Παναιτωλικό του Γιάννη Πετράκη. Αυτή ήταν νίκη (βάλσαμο) για την ομάδα του Ηρακλείου που είχε να βάλει τρίποντο στο σακούλι της  από τις 2 Οκτωβρίου όταν και είχε νικήσει με 2-0 την ΑΕΚ

Το παιχνίδι στο «Θόδωρος Βαρδινογιάννης» κρίθηκε με το πέναλτι του Φελίπε στο 28ο λεπτό, παράβαση που καταλόγισε τρία λεπτά νωρίτερα ο διαιτητής Γκορτσίλας, μετά την ανατροπή του Τοράρινσον από τον Μπρούνο Ντουάρτε, με την μπάλα να βρίσκει και στο χέρι του Αργεντινού.

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας

Κίτρινες: Μεγιάδο – Μπρούνο Ντουάρτε, Λιάβας, Μαλής, Φρεντερίκο Ντουάρτε

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν (46΄ Σωτηρίου), Λάρσον, Βούρος, Μπρεσάν, Τοράρινσον, Μεγιάδο, Γκλάζερ, Αμπάντα (58΄ Αποστολάκης), Μπάκου (58΄ Μποσκέρα), Τοράλ (66΄ Νέιρα), Φελίπε (83΄ Ντικό)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Σίλβα, Μπρούνο Ντουάρτε (75΄ Μπακάκης), Μάλης, Μαυρίας, Χουάνπι, Πέρες (83΄ Τσιγγάρας), Χατζηθεοδωρίδης (46΄ Φρεντερίκο Ντουάρτε), Λιάβας, Σενγκέλια (65΄ Μπουζούκης), Καρέλης (65΄ Πέδρο)