«Άλωσε» την Τριπολιτσά στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος

Με τέρμα του Χατζηισαΐα στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για την 22η αγωνιστική της Super League και έφθασε τους 42 βαθμούς (4ος). Οι γηπεδούχοι που αγνοούν τη νίκη για 5 συνεχή παιχνίδια, βρίσκονται στην 7η θέση με 28β.
Ήταν ένα ματς για γερά νεύρα, αφού ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιράζοταν τον βαθμό της ισοπαλίας, έπειτα αό κόρνερ του Γιαννούλη στο 1ο λεπτά των καθυστερήσεων, ο Χατζηισαΐας πρόλαβε από κοντά τους αντιπάλους του κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Διαιτησία: Κουτσιαύτης του Συνδέσμου Άρτας με βοηθούς τους Τάτση και Πασχάλη, αμφότεροι από τον Σύνδεσμο Ηπείρου.
Κίτρινες: 41′ Καλτσάς, 53′ Πασαλίδης – 49′ Μάντσον, 57′ Γιαννούλης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Aθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κ. Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Καλτσάς (74′ Κυριακόπουλος), Τσιλιανίδης (61′ Τζααντί), Μανιάς (77′ Δουβίκας).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Δ. Γιαννούλης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης, Σάκιτς (46′ Ντάουντα), Ουάρντα (90’+4 Καρασαλίδης), Ντιγκινί (58′ λ. τρ. Μπρούνο).