Δεν κέρδισε κανείς στο, Αλμυρός – Αγία Βαρβάρα!

Καλό θα μπορούσε να πει κάποιος το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Γαζίου ανάμεσα τον Αλμυρό και την Αγία Βαρβάρα για το πρωτάθλημα της Α1(1ου ομίλου) με τις δυο ομάδες να μοιράζονται γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις.
Η ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου μπήκε «φουριόζικα» στο παιχνίδι και κατάφερα να πάρει το προβάδισμα με 0-2 με γκολ του Ποτηράκη στο 10΄και του Νικολάου στο 28΄.
Βέβαια οι παίχτες του Αλμυρού είχαν άλλη άποψη και αφού κατάφεραν να μειώσουν με τον Στρατήγη στο 30΄ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι που κέρδισε ο Στρατήγης και εκτέλεσε εύστοχα ο Κόλαρτ κάνοντας το 2-2 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.