Κουλουράκια σε όλα  Ατρόμητος και Λαμία (0-0)

Μία εβδομάδα μετά την εμφατική του νίκη στη Νίκαια επί του Ιωνικού (4-1), ο Ατρόμητος έμεινε στο 0-0 με τη Λαμία, που είχε πολλές ευκαιρίες για να πάρει την πρώτη της εφετινή νίκη, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Ντε Βινσέντι. Δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. Το ματς της 5ης αγωνιστικής τελείωσε τελικά χωρις τέρματα, με τους Φθιώτες να φεύγουν από το Περιστέρι με τον τρίτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα, ενώ οι γηπεδούχοι παραχώρησαν τη 2η ισοπαλία στην έδρα τους.

Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης

Κίτρινες: Χατζηϊσαίας, Ντε Μποκ – Μπεχαράνο, Ασκόφσκι

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηϊσαίας, Σουάρεθ, Γκονζάλες, Κουέν, Φριντζόνσον (79΄ Μουνίθ), Ρομπάιγ (88΄ Τζοβάρας), Κλωναρίδης (62΄ Τζαβίδας), Κιάρτανσον (62΄ Ροτάριου)

ΛΑΜΙΑ (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανδάρης, Μανούσος (58΄ Ασκόφκσι), Ντε Βινσέντι (58΄ Γιακουμάκης), Σλίβκα (78΄ Τσούκαλος – 90΄+3 Πάρης Μπάμπης), Σιμόν, Μπεχαράνο, Γκοράνοβ, Τσιλούλης, Κορνέζος