Η παρουσία των ξενιτεμένων μας…

Επιστροφή στη θέση βασικού του Νίκου Καρέλη στο Βελγικό πρωτάθλημα με την ΓΚΕΝΚ, καλά τα νέα και για τον Ορέστη Καρνέζη που πλέον πήρε τη θέση του βασικού στην Γουότφορντ ενώ ο Γιώργος Σαρρής όντως βασικός με την Χάμιλτον αντικαταστάθηκε στο 65ο λεπτό λόγω τραυματισμού

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Παναγιώτης Ρέτσος (Λεβερκούζεν): 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Σάλκε
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): Αγωνίζεται απόψε με αντίπαλό την Αουγκσμπουργκ

ΒΕΛΓΙΟ
Γιώργος Κουτρουμπής (Σταντάρ Λιέγης): 90 λεπτά στην ισοπαλία 1-1 με τη Σταντάρ Λιέγης
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): 90 λεπτά στην ήττα 5-3 από την Αντερλεχτ
Δημήτρης Κολοβός (Μαλίν): Εκτός αποστολής
Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Έπαιξε 90 λεπτά και σκόραρε (85΄) στο 4-0 επί της Αντβερπ
Στέλιος Κίτσιου (Σεντ Τρούιντεν): 90 λεπτά στην ήττα 2-0 από την Οστάνδη
Χρήστος Χαρίσης (Σεντ Τρούιντεν): Εκτος αποστολής
Δημήτρης Γούτας (Σεντ Τρούιντεν): 90 λεπτά στην ήττα 2-0 από την Οστάνδη
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Τιμωρημένος, εκτός αποστολής
Θανάσης Παπάζογλου (Κορτράικ): Εμεινε στον πάγκο στην εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Ζούλτε Βάρεγκεμ

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Μπήκε ως αλλαγή στις καθυστερήσεις στην εκτός έδρας νίκη 4-1 επί της Πάσος Φερέιρα
Τάσος Καραμάνος (Ρίο Αβε): Μπήκε ως αλλαγή στο 80΄ στην ήττα 1-0 από τη Μπελενένσες

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): 90 λεπτά στη νίκη 1-0 επί της Οντένσε

ΙΣΡΑΗΛ
Κλάους Αθανασιάδης (Μακάμπι Χάιφα): Βασικός, αντικαταστάθηκε στο 60΄ στην ήττα 1-2 από τη Μακάμπι Νετάνια

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Εμεινε στον πάγκο στην ήττα 2-0 από την Αστρα Τζιούρτζιου

ΣΚΟΤΙΑ
Γιάννης Σκόνδρας (Χάμιλτον): Εκτός αποστολής
Γιώργος Σαρρής (Χάμιλτον): Βασικός, αντικαταστάθηκε στο 67΄ στη νίκη 2-1 επί της Πάρτικ Θισλ
Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης (Χάμιλτον): Εκτός αποστολής

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικος, αντικαταστάθηκε στο 81΄ στην εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Τραμπζονσπόρ
Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Έμεινε στον πάγκο στην εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Τραμπζονσπόρ

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Αχλί): Επαιξε 120 λεπτά στο ματς κυπέλλου με την Αλ Φεϊχά (2-2) όπου η ομάδα του νίκησε στα πέναλτι
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ Φεϊχά): Επαιξε 120 λεπτά στο ματς κυπέλλου με την Αλ Αχλί (2-2) όπου η ομάδα του ηττήθηκε στα πέναλτι