Καλύτερος ο ΠΑΟΚ νίκησε εύκολα την Κέρκυρα με 3-1

Μετά από καλή εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-1 την Κέρκυρα στην Τούμπα και πήρε το πρώτο του τρίποντο σε δύο αγώνες στη φετινή Super League. Οι Πρίγιοβιτς (42΄), Πέλκας (54΄) και Μακ (59΄) πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ η Κέρκυρα είχε ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όταν ο Σάκχοφ ανέτρεψε τον Νούνες εντός περιοχής και το πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής μετέτρεψε σε γκολ, ο Πορτογάλος ποδοσφαιριστής που το κέρδισε ισοφαρίζοντας τον αγώνα (1-1).
Διαιτητής: Τζοβάρας
Κίτρινες κάρτες: Σάκχοφ.
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Λεβέκ (65’ Πούγγουρας), Κάτσε, Σάκχοφ, Κάμπος, Πέλκας, Λημνιός (58’ Μακ), Πρίγιοβιτς (79’ Κουλούρης).
ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Γκομές, Κόντος (62’ Μπάουμαν), Ντιογκό, Σιόντης, Νούνιες (52’ Επστάιν), Ντουαλά, Ζορμπάς (73’ Μεληκιώτης).