Συνέχισε από εκεί που το άφησε πέρυσι ο Πανιώνιος

Με το… δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Super League ο Πανιώνιος. Χάρις στο γκολ του Ντουρμισάι στο 53΄ οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν 1-0 εκτός έδρας της Κέρκυρας, η οποία δεν έδειξε πολλά πράγματα.
Το κακό πρώτο 45λεπτο στην Κέρκυρα «σημαδεύτηκε» από τα δύο χαμένα πέναλτι προς το τέλος του ημιχρόνου, ένα για κάθε ομάδα. Την αρχή έκαναν οι γηπεδούχοι στο 38΄, όταν είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν από την «ασβεστένια βούλα» (χέρι ο Μπανανά), αλλά ο Κότνικ «ψώνισε» τον Τουράμ κι απόκρουσε στην αριστερή του γωνία (39΄).
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
Κίτρινες: Ζορμπάς, Ιωάννου, Γκόμες, Ντιόγκο – Κότνικ, Σαββίδης
Οι ενδεκάδες των ομάδων:
ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γιαννακόπουλος, Βενέτης, Σοϊλέδης, Τουράμ, Ζορμπάς, Σπίνουλας (77΄ Γκόμες), Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν (61΄ Μεληκιώτης), Ντιόγκο (81΄ Ντε Βάργκας), Νούνες
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Χατζισαφί, Γκιοατά, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούρας (82΄ Παπαγεωργίου), Μασούντ, Λάμπρου (90΄+3 Σαραμαντάς), Ντουρμισάι (87΄ Ταπόκο)