Μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου στην Τρίπολη

Σ’ ένα παιχνίδι που ο Λεβαδειακός, δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, ο νόμος του ποδοσφαίρου ήταν αμείλικτος και ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 των Βοιωτών και παραμένει σε «τροχιά Ευρώπης». Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για την Super League και τα τέρματα των νικητών, πέτυχαν ο Μπερτόλιο στο 61ο λεπτό και ο Μάσα στο 83ο με εκτέλεση φάουλ, ενώ αυτός που κράτησε το «τρίποντο» για τους γηπεδούχους, ήταν ο τερματοφύλακας Μπαντής με σωρεία εντυπωσιακών επεμβάσεων.
Η ομάδα της Βοιωτίας, μάλιστα, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μαχαίρα με δεύτερη κίτρινη στο 87ο λεπτό.

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Καραϊσαρίδης (Πιερίας).
Κίτρινες: 10’ Κιτόκο, 55’ Στανισάβλιεβιτς – 20’ Τσουρίκοφ, 45’ Μαχαίρας, 45+1’ Τριποτσέρης, 84’ Μερεμπασβίλι
Κόκκινες: 87’ Μαχαίρας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τερεζόπουλος): Μπαντής, Κιτόκο, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης (83’ Μούκαμ), Χαμντανί, Στανισάβλιεβιτς (64’ Δημούτσος), Μάσα, Μπερτόλιο (74’ Ντουντού), Γιάννου.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Μάντζιος): Τσιντώτας, Γιακουμάκης (62’ Μερεμπασβίλι), Στάθης, Μπεν, Ατζαγκούν, Τριποτσέρης, Μαχαμάτ, Τσουρίκοφ, Μάντζιος (79’ Μίνγκας), Μαχαίρας, Μεντί.