Οι συνθέσεις και το φιλμ του αγώνα από το φιλικό Νεάπολη – Πόρος 0-2

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Στη σέντρα οι παίκτες της Νεάπολης, ξεκίνησε το φιλικό.

2′ Κόρνερ Φραγκουλάκη από δεξιά, πλασέ στην κίνηση Μεταξάκη στο δεύτερο δοκάρι, έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Νεάπολης.

8′ “Έκλεψε” ωραία ο Μεταξάκης από αριστερά και σέντραρε, μπλόκαρε ο Γκογκόσης.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νεάπολη. Φάουλ Σάμι, κεφαλιά Βρεττού, έδιωξε εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία ο Μήτρου.

12′ Ο Πόρος ανοίγει το σκορ. Πανέμορφη ενέργεια και σέντρα Αριστεινίδη από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Καστελλιανάκης με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκογκόσης (0-1).

16′ Δεύτερο γκολ για τον Πόρο. Απίστευτο γυριστό σουτ από 20 και πλέον μέτρα έξω από την περιοχή του Αριστεινίδη, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Γκογκόση που δεν μπόρεσε ν’ αντιδράσει (0-2).

32′ Αλλαγή παιχνιδιού με βαθιά μπαλιά από αριστερά προς δεξιά του Μεταξάκη στον Πήλιο, μονοκόμματο δυνατό σουτ του τελευταίου με το δεξί άουτ.

39′ Επικίνδυνο γύρισμα του Πήλιου από δεξιά, απομάκρυναν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Νεάπολης.

42′ Σουτ του Καστελλιανάκη λίγο μέσα από το ημικύκλιο, η μπάλα έξω από το αριστερό δοκάρι.

-Ημίχρονο στη Νεάπολη, Νεάπολη-Πόρος 0-2.

-Στη σέντρα οι ποδοσφαιριστές του Πόρου, άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

50′ Ο Τσακάνι είχε ελεύθερο οπτικό πεδίο έξω από την περιοχή και δεξιά, έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκογκόση.

51′ Μπαλιά Φραγκουλάκη για τον Πήλιο, πλασέ του τελευταίου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκογκόση.

54′ Μεγάλη μπαλιά Σάμι δεξιά για τον Ρογδάκης, βγήκε έγκαιρα ο Μήτρου και απομάκρυνε με τα πόδια.

70′ Γυριστό σουτ Πατσαρούχα από δεξιά μέσα στην περιοχή, μπλόκαρε ο Γκογκόσης.

76′ Σουτ Βερούσι από αριστερά έξω από την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μήτρου.

84′ Ωραία προσπάθεια Ψαλιδάκη μέσα από την περιοχή, έφερε τη μπάλα από το αριστερό στο δεξί, πλάσαρε αδύναμα, μπλόκαρε ο Μήτρου.

85′ Καθαρό πέναλτι πάνω στον Σκουλά από τον Μουζιούρα που δεν δίνει ο Ταμπουρατζής.

“Σφύριξε” ο Ταμπουρατζής με βοηθούς τους Πάγκαλο και Σιγανό από το Λασίθι.

ΝΕΑΠΟΛΗ (ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΤΣΙΡΚΙΝΗΣ): Γκογκόσης, Βρεττός (75′ Ψαλιδάκης), Φαγάς (49′ λ.τ. Καρβελάς), Ζανταλής, Τουτουδάκης, Παντερμαράκης (46′ Ρογδάκης), Βερούσι (82′ Σαμπροβαλάκης), Σάμι (75′ Μουζιούρας), Χρυσαφόπουλος, Φρόκου (61′ Παράσχος), Αμαραντίδης.

ΠΟΡΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΡΑΣΑΝΑΚΗΣ): Μήτρου, Σκουλάς (86′ Παγωνάκης), Τσουκαλάς (61′ Δουλγεράκης, 66′ λ.τ. Σηφάκης), Πλαϊτάκης, Πολυχρονάκης, Τσακάνι (68′ Τριχάκης), Αριστεινίδης (72′ Χρηστάκης), Φραγκουλάκης (61′ Τριανταφυλλίδης), Πήλιος (68′ Μαγάκης), Μεταξάκης (61′ Σταυρακάκης), Καστελλιανάκης (61′ Πατσαρούχας).