Χωρίς νικητή το ντέρμπι των αουτσάιντερ…

Ισόπαλοι, 1-1, αναδείχθηκαν Ατρόμητος και Παναθηναϊκός στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League. Ο Ντάουντα άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους, που προσωρινά έπιασαν στην κορυφή ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, ο Μολίνς ισοφάρισε με πέναλτι στο 30΄ για το «τριφύλλι». Οι «κυανόλευκοι» τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κιβρακίδη στο 68΄, ενώ οι «πράσινοι» έχασαν με τραυματισμούς τον Μουνιέ και τον Καμπέσας.

Να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο προπονητής του Ατρομήτου, Νταμίρ Κάναντι.
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)
Κίτρινες: Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Μάντσον, Ουάρντα – Κολοβέτσιος, Καμπέσας, Λουντ, Αλτμαν, Μολίνς, Σιλά
Κόκκινη: Κιβρακίδης (68΄, 2η κίτρινη)