Φοβερό ματς στα Μάλια με νικητή τον ΠΑΝΟΜ

Ένα σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο των Μαλίων για τα προημιτελικά του Κυπέλου ΕΠΣΗ, ανάμεσα στον πρωτοπόρο του Πρωταθλήματος και αήττητο σε αυτό Γιούχτα και το δεύτερο ΠΑΝΟΜ. Νικητής ο δεύτερος, ΠΑΝΟΜ, με 3-2 στην παράταση και μάλιστα ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ πρώτου ημιχρόνου και τελικά να πάρει την πρόκριση για τον επόμενο γύρο
Το πρώτο ημίχρονο κύλισε με τις δυο ομάδες να παίζουν ανάλογα με την ποιότητα τους, να δημιουργούν και να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το 0-1 στο 21΄ της συνάντησης με τον Καστελλιανάκη.
Το δεύτερο μέρος έκρυβε πολλές εκπλήξεις, με τις δυο ομάδες να αντιπαραθέτουν τους καλύτερους εαυτούς τους και να πετυχαίνουν άλλα 4 τέρματα.
Στο 71΄οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με γκολ του Μυλωνά , αλλά οι Αρχανιώτες κατάφεραν να ξαναπάρουν προβάδισμα με γκολ του Λάμπρου Κεφαλούκου στο 79΄.
Ένα γκολ όμως από έμπειρο και δεινό σκόρερ, τον Φουκαράκη στο 83΄έστειλε τις δυο ομάδες στην παράταση
Τελικά, ο ίδιος παίχτης ήταν αυτός με δικό του γκολ στο 118΄εστειλε την ομάδα του στους 7 ουρανούς, δίνοντάς της συνάμα και την πρόκριση.
Διαιτησία: Φουκάκης Γιώργος, Δασκαλάκης Αντώνιος, Δασκαλάκης Ιωάννης
Παρατηρητής Αγώνα: Βαϊλάκης Νίκος
Κόκκινες: 113΄(2 η)Τζιράκης – 68΄(68΄)Παχάκης
Συνθέσεις των ομάδων
ΠΑΝΟΜ (Γιώργος Μπλεμένος): Ζαχαριουδάκης, Λαδιανός (75’ Τζυράκης Δ.), Μαυρίδης (80’ Ντάριελ), Τζιράκης Τ., Διαμαντάκης Σ., Δαριβιανάκης, Καπετανάκης, Μυλωνάς, Μανιαδής (95’ Σωμαράκης), Συσκάκης (75’ Κολιακουδάκης), Φουκαράκης
Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Μαργαρίτης, Κεφαλούκος, Νικηφόρος, Παχάκης, Κασσωτάκης, Μαυρομάτης, Μαρκάκης, Νοκάι, Καστελλιανάκης, Ζανελάρι, Ανωγειαννάκης