Συνεχίζει να δοκιμάζει τις αντοχές του ο ΟΦΗ

Το καλό πρώτο ημίχρονο δεν εξασφάλισε τίποτα στον ΟΦΗ που γνώρισε και νέα ήττα αυτή την φορά από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι με 1-0

Οι Ηρακλειώτες ήταν αυτοί που έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο, καθώς ο Βαζ αστόχησε στο τετ α τετ με τον Γιαννιώτη στο 15′ και έξι λεπτά αργότερα ο γκολκίπερ των «κυανόλευκων» νίκησε τον Σαρντινέρο σε άλλο ένα τετ α τετ.

Στο β’ ημίχρονο βελτιώθηκαν οι γηπεδούχοι, ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στη νίκη χάρη σε κεφαλιά του Γούτα στο 60′, ο οποίος αξιοποίησε την εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες.

ΑTΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (75′ Θεοδωράκης), Ρισβάνης, Γκαλβάο (46′ Κιβρακίδης), Γούτας (75′ Στρούγγης), Γκάλο, Τομάσεβιτς (75′ Νταβιώτης), Μπουσούλατζιτς (57′ Ούμπιντες), Σάλομον (75′ Νάτσος), Μουνίθ (46′ Γιακουμάκης), Ραμπέγιο (75′ Αγκάγιεφ), Μανούσος (57′ Κωτσόπουλος).
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (46′ Βάτερμαν), Μαρινάκης (81′ Βαφέας), Διαμαντής (46′ Βούρος), Γιαννούλης (77′ Σελίμοβιτς), Κοροβέσης (64′ Ουές), Στάικος (77′ Νέιρα), Σακόρ (64′ Νοικοκυράκης), Βαζ (81′ Μίγγος), Σαρντινέρο (64′ Σουρνάκης), Γρίβας (64′ Ναμπί), Γκαργκαλατζίδης (46′ Φιγκεϊρέδο).