Στα «χασομέρια» ισοφαρίστηκε η Κέρκυρα

Με ισοπαλία άνοιξε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Super League, καθώς στην εναρκτήρια αναμέτρηση Ξάνθη και Κέρκυρα έμειναν στο 1-1 στα Πηγάδια. Οι Επτανήσιοι προηγήθηκαν στο 64΄ με τον Επστάιν, αλλά δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης από τον Κάστρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Διαιτητσία: Τζοβάρας του Συνδέσμου Φθιώτιδας με βοηθούς τον Κελάζογλου του Συνδέσμου Χαλκιδικής και τον Κουντουρέλη του Συνδέσμου Αθηνών.
Κίτρινες: 24′ Μελιόπουλος, 35′ Μπαξεβανίδης, 61′ Nτουρίτσκοβιτς, 84′ Φασίδης – 55′ Μπαλάφας, 70′ Επστάιν, 86′ Αντέτζο.
ΞΑΝΘΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Zίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Λισγάρας, Μελιόπουλος, Μεχία, Ντε Λούκας, Μπρίτο (54′ Φασίδης), Κίκε (63′ Τριάδης), Ντουρίτσκοβιτς (71′ Κάστρο), Γέντρισεκ.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Γιάννης Ματζουράκης): Γιαννακόπουλος, Αντέτζο, Λέκοβιτς, Γρομητσάρης, Σπίνουλας, Σιόντης, Μπαλάφας, Ρόλε (89′ Γκράσι), Επστάιν (85′ Μυτίδης), Γεωργίου (73′ Αρτυματάς), Παμλίδης.