Ο Μάνος έστειλε ξανά στη κορυφή τον Άρη

Δύο γκολ του Δημήτρη Μάνου (18’, 73’) και το «μαγικό» τέρμα του Σίλβα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, έκαναν τη… διαφορά για τον Άρη στο εξ αναβολής παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Super League, με την ΑΕΛ στο «Αλκαζάρ», χαρίζοντας στους «κιτρινόμαυρους» την 4η και πιο… άνετη εφετινή εκτός έδρας νίκη τους (3-0), που τους επανέφερε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καραντώνης του συνδέσμου Ημαθίας με βοηθούς τους Στεφανή από τον σύνδεσμο Καρδίτσας και Λιόντο από τον σύνδεσμο Ηπείρου. 4ος ήταν ο Μαλούτας του συνδέσμου Ημαθίας και VAR ήταν ο Κοτσάνης από την Δράμα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΑΕΛ (Γ. Τάτσης): Νάγκι, Μπέρτος, Ηλιάδης (52’ Γκαζάλ), Ζίζιτς, Φίλιπ, Σπαρβ (81’ Γλυνός), Μούζεκ, Πλατέλλας (52’ Πινακάς), Κρούγιτς, Κωστή (52’ Τόρζε), Ντουρμισάι,
ΑΡΗΣ (Α. Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ρόουζ, Δεληζήσης, Γκανέα, Σάσα (69’ Κάτσε), Ματίγια, Μπερτόλιο (69’ Σίλβα), Γκάμα (77’ Μαντσίνι), Γκαρσία (90’ Μπαγκαλιάνης), Μάνος (77’ Λόπεθ).