Ξελάσπωσε ο Βουό την Λαμία στα χασομέρια

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς της Λαμίας με τον Παναιτωλικό για την 13η αγωνιστική της Super League. Μετα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα του Ρότσα στο 12΄ και του Ντιας στο 24΄, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 69΄ με τον Ακόστα και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Βουό.
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας).
Κίτρινες κάρτες: Όμο, Αναστασόπουλος / Μόρας, Ρόσα, Μοράρ
Κόκκινες κάρτες: Ακόστα, Παντελιάδης / Μπεχαράνο (2η κίτρινη)
Λαμία (Μπάμπης Τενές): Παπαδόπουλος, Κουτρουμάνος (29΄ Αναστασόπουλος), Ασίγκμπα, Κουκόλης (42΄ Βουό), Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι (62΄ Καραγιάννης), Ακόστα, Βάντερσον.
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσεναμο, Μαρινάκης, Μιχάι, Μόρας, Ρότσα, Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα (70΄ Κλέσιο), Μάζουρεκ (75΄ Τσοκάνης), Μοράρ (79΄ Μαρκόβσκι), Ντίας.