Κύπελλο Ελλάδος: Διπλάρωσε τις νίκες του ο Πανιώνιος

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στον 8ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας έκανε ο Πανιώνιος. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης, μετά την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα (επί του Απόλλωνα Σμύρνης στην Ριζούπολη) πέτυχε το δεύτερο σερί «τρίποντο», αυτή την φορά για τον θεσμό του Κυπέλλου, επικρατώντας με 2-0 εντός έδρας της ΑΕΛ.
Στο 17΄ ο Σπιριντόνοβιτς άνοιξε το σκορ, ενώ στο 89΄ ο Μασούρας «κλείδωσε» τη νίκη για τους «κυανέρυθρους». Αξίζει να επισημανθεί ότι οι «βυσσινί» αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 50΄ λόγω αποβολής του Μορσί (μέσα σε τρία λεπτά είδε δύο κίτρινες).
Ο σκόρερ του αγώνα είχε και δοκάρι στο 27ο λεπτό. Δοκάρι είχε και η ΑΕΛ στο 84΄ σε κεφαλιά του Γκόλια.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Κούρντι, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Πίρις, Οικονομίδης (80΄ Παπαγεωργίου), Κεϊτά, Μανθάτης, Σπιριντόνοβιτς (61΄ Τσιλούλης), Ντουρμισάι (46΄ Μασούρας).
ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Σαχίτι, Γρομητσάρης, Τριποτσέρης, Μόρας (40΄ Γκόλιας), Χούμπτσεβ, Ακόστα (57΄ Μπαργκάν), Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν, Λεοζίνιο (46΄ Ντέλετιτς), Μορσί.