Α1 ΕΠΣΗ:(11η αγ.): Κανείς τους δε θέλει μείνει πίσω – Βαθμολογία- Σκόρερ – Η Επόμενη

Θρίαμβος για τον Γιούχτα θα πρέπει να θεωρείται η σημερινή νίκη επί του Ρωμανού στην Ελιά, αφού βρέθηκε να χάνει 2 λεπτά πριν από την λήξη με 1-0 και με δύο γκολ στο 88΄και 90΄ από τους Ζανελάρη και Κεφαλούκο πήρε το τρίποντο, διατηρώντας τη συγκατοίκηση με τον ΠΑΝΟΜ, ο οποίος το Σάββατο τράβηξε «εξάσφαιρο» στα Μάλια με την Γόρτυνα και την Μινωική, που κατάφερε να περάσει με νίκη από μια δύσκολη έδρα όπως αυτή του Ζαρού.
Τον πρώτο τους βαθμό υπό τον Θανάση Δούκα τσίμπησαν οι Ελπίδες από τον ΠΑΟΚ, που προηγήθηκε με 0-2 στο 58 λεπτό, ενώ θα πρέπει να σημειώσουμε την νίκη με ανατροπή της Τυλίσου με το Λίντο, με το γκολ της νίκης να έρχεται στα χασομέρια του αγώνα.