Τσίμπησε βαθμό και στο Κλεάνθης Βικελίδης  ο Αστέρας Τρίπολης (1-1 με τον Άρη)

Με καλύτερο ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης και ο Αστέρας Τρίπολης αναδείχτηκαν απόψε ισόπαλοι, με 1-1, στο ‘Κλεάνθης Βικελίδης», στο ματς για την 3η αγωνιστική της Super League. Παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών, στο οποίο οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 63ο λεπτό με τον Λορέν Μορόν. Στο 81ο λεπτό ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Κρέσπι Ρεγκίς.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν στα έξι λεπτά των καθυστερήσεων του αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο Βασίλης Μάντζης.

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Νικολακάκης, Δέλλιος, 4ος Πολυχρόνης, VAR: Ευαγγέλου, Κωσταράς)

Κίτρινες: Φρίντεκ, Μοντόγια, Σαμόρα /Καλτσάς

Κόκκινες: -/Μάντζης

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΆΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα , Μάγιο (46’ Μοντόγια), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φρίντεκ , Μόντσου (90’+2 Φετφατζίδης), Σιφουέντες, Ντιαντί, Γκαρθία (73’ Νταρίντα), Σίστο (74’ Σαμόρα), Μορόν.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καστάνιο, Ντελί, Γκαρσία, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι (53’ Τζανδάρης), Μουνιόθ (87’ Ρέτζιτς), Μπαρτόλο (77’ Παλάσιος), Ρεγκίς, Καλτσάς (77’ Ζουγλής), Άνταμ (77’ Μάντζης).