Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Γιακουμάκης

Βρήκε τα πατήματα του ο Γιώργος Γιακουμάκης και μαζί με το άλλο Ελληνόπουλο, τον Σταύρο Βασιλαντωνόπουλο, πρωταγωνιστούν στο Πολωνικό πρωτάθλημα με την Γκόρνικ Ζάμπρζε που πέρασε νικηφόρα με 3-1 από την έδρα της Λοτζ.

Οι δύο Έλληνες «μετανάστες» είχαν καθοριστική συμβολή στην επιτυχία των φιλοξενούμενων, αφού ο μεν Βασιλαντωνόπουλος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με ωραίο σουτ στα τελειώματα του πρώτου ημιχρόνου (44΄), ο δε Γιακουμάκης κέρδισε πέναλτι στο 58΄ (γκολ ο Ανγκούλο στο 59΄) και στο 62΄ πέτυχε ο ίδιος το 0-3.

Κάπως έτσι, η μείωση του σκορ από τον Σομποτσίνσκι στο 85΄ αποδείχθηκε άνευ σημασίας, ενώ στις καθυστερήσεις ο Γιακουμάκης «πίστωσε» την εμφάνισή του και με την αποβολή του Νταμπρόφσκι, για δυνατό φάουλ εναντίον του.