ΟΦΗ: Ο Λαμπρόπουλος έσωσε την παρτίδα στη Λιβαδειά

Με γκολ του Βασίλη Λαμπρόπουλου στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΟΦΗ κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 1-1 από τον ανώτερο Λεβαδειακό, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 46΄ με τον Μπάλτσι, αλλά το… πικρό φινάλε δεν τους επέτρεψε να πανηγυρίσουν την παρθενική φετινή τους νίκη, ενώ η κρητική ομάδα έμεινε αήττητη για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι και διατηρεί την τέταρτη θέση, σε ισοβαθμία με τον Αρη.

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τοροσιάδης, Νταβέλας, 4ος Πουλικίδης, VAR: Φωτιάς, Σάββας

Κίτρινες: Τσοκάι, Ρομό, Λιάγκας – Φούντας, Μπρεσάν, Χατζηθεοδωρίδης

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκαραβέλης, Λιάγκας, Μεχία (82΄ Κωστή), Παπαδόπουλος, Τσοκάι (46΄ Πλέγας), Βήχος, Ρομό (88΄ Οζμπολτ), Ζίνι (65΄ Γιαννιώτας), Πεντρόσο (88΄ Εραμούσπε), Μπάλτσι, Τσάπρας

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γκονζάλεθ (79΄ Μαρινάκης), Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Μπάκιτς (54΄ Αποστολάκης), Μπαϊνοβιτς (79΄ Καραχάλιος), Φούντας (79΄ Ριέρα), Νους (62΄ Σαλσίδο), Σενγκέλια, Γιουνγκ