Δεν τα κατάφερε ο Γιούχτας  παρότι προηγήθηκε της Καλλιθέας…

Με ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο και χάρη σε γκολ του Τόρες στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Athens Kallithea FC πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Γιούχτα και παραμένει στην κορυφή του Β΄ ομίλου, αυξάνοντας μάλιστα σε τρεις βαθμούς τη διαφορά της από τα Χανιά. Η αθηναϊκή ομάδα ήταν πίσω στο σκορ από το 55΄, μετά το πέναλτι του Αλεξόπουλου, αλλά ο Ματίγια ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο στο 77΄ και ο Τόρες αποδείχθηκε η «χρυσή» αλλαγή του Αλέκου Βοσνιάδη, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ

στις καθυστερήσεις.

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Θεοδωράκης, Κόλα, Κωστανάσιος (65′ Λώλης), Μπουτσάκης (65′ Δασκαλάκης), Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Μπρους (86′ Γιουσέφ), Αλεξόπουλος (86′ Τζανής).

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μπουλούλης (64′ Γεβρέμοβιτς), Μαρόττα, Μεχίας, Μανθάτης, Ματίγια, Σίλβα, Βασιλόγιαννης, Ντεμέτριους, Τσιντώνης (46′ Έντλαντ), Κυνηγόπουλος.