2Χ2 ο Χείμαρρος 1-3 και το Μαρτινέγκο!!!

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν τα παιδιά του Χειμάρρου πετυχαίνοντας και τη δεύτερη νίκη τους για στο πλαίσιο της 2 ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ ΕΠΣΗ αυτή την φορά με 3-1 εκτός έδρας επί του Μαρτινέγκου (Εργοτέλης).

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλαν το ρυθμό τους πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 21’ με τον Μάρκου, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαδάκης με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που υπέδειξε ο Κατσογιάννης σε ανατροπή του Δαριβιανάκη από τον Διβάνη, ανέβασε το σκορ σε 0-2.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανατρέψουν την εις βάρος κατάσταση και
κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 στο 61’ με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε ο Διβάνης και μετέτρεψε σε γκολ ο Πακιουφάκης.
Αλλά μέχρι εκεί αφού η ομάδα του Νικολαντωνάκη πέτυχε το τελικό 1-3 με το Σηφάκη στο 63’.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κατσογιάννης Η. με επόπτες τους Παπαδοσπυριδάκη Γ. και Σκρεπετό Σ.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Μαρτινέγκο: Δροσατάκης, Γαλανάκης (71’ Κρασανάκης), Διβάνης (76’ Παπαδάκης Δ.), Μερκουλίδης, Μπεκιάι, Καλαϊτζάκης Δ., Καλαϊτζάκης Ε., Πιτσούλης (71’ Χότζα), Πακιουφάκης, Γκιώνης, Ματθαίος (46’ Παπαδάκης Ι.).
Χείμαρρος: Παπαδομανωλάκης, Πρεκατσουνάκης, Δαριβιανάκης Ι. (90’ Δουλγεράκης), Παπαδάκης, Μάρκου, Ντόκο, Σηφάκης, Μπράχο, Δαριβιανάκης Ε. (65’ Ψιμόπουλος), Φουστανάκης, Μασαούτης (87’ Ορφανός).