“Φουριόζικα” μπήκε ο ΟΦΗ στο 2016!!!

Σαν σε παιχνίδι προετοιμασίας για το κομβικό παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής (Κυριακή 17/1) με τον Φωστήρα στο Ταύρο, ο ΟΦΗ γέμισε το «εξάσφαιρο» και άρχισε να πυροβολεί συντρίβοντας τους άτυχους Τράχωνες Αλίμου με 6-0
«Φουριόζοι» μπήκαν οι παίκτες του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ και μόλις στο 8΄πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Περογαμβράκη που δεν άφησε να πάει χαμένη η ασίστ από κεφαλιά του Φαζού.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν όλο το υπόλοιπο του Α΄ ημιχρόνου, αλλά από την μια η επιπολαιότητα στη τελική και από την άλλη η τύχη των φιλοξενουμένων κράτησε το σκορ 1-0.
Στην επανάληψη τα πάντα είχαν την ανατροπή τους. Τύχη αποτελεσματικότητα και έτσι το σκορ πήρε τις διαστάσεις θριάμβου.
Στο 50’ έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Αφράτη και δύο λεπτά αργότερα, ο Κώτσιος με πλασέ μέσα από την περιοχή τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 68’ ο Μακρίδης μετά από ωραίο σουτ του Πόποβιτς έκανε εντυπωσιακή επέμβαση, αλλά ο Περογαμβράκης πήρε το «ριμπάουντ» και με κεφαλιά έκανε το 4-0.
Στο 70’ ο Μαρτσάκης έβγαλε ωραία σέντρα, με τον Πόποβιτς να κάνει το 5-0.
Το τελικό 6-0 αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φραγκουλάκης στο φινάλε της αναμέτρησης.

ΟΦΗ (Γιώργος Βλαστός): Κασμερίδης, Μπολάκης, Πατινιώτης (78’ Δαμιανάκης), Κώτσιος, Φαζός, Γκούμας (38’ λ.τρ. Κιάσσος), Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης, Πόποβιτς, Σαχινίδης (64’ Μαρτσάκης), Κοιλιάρας

ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ (Νίκος Ζήσης): Μακρίδης, Κακούτης Κ. (54’ Χακράμα), Γοργάκης, Αφράτης, Κολλινιάτης, Κατσαδούρος, Πετούσης, Νούλας (69’ Κακούτης Γ΄), Μανωλιάς, Μέξης (60’ Πανάγου), Χρήστου