Φιλική ισοπαλία για Ηρόδοτο και Κέρκυρα…

Χωρίς νικητή έληξε η πρώτη φιλική συνάντηση του Ηροδότου με αντίπαλο την ισχυρή Κέρκυρα
1-1 στα Τρία Πέντε Πηγάδια και έδειξε ότι προσαρμόζεται στις απαιτήσεις της Β΄Εθνικής.
Το παιχνίδι ήταν μιας πρώτη ευκαιρία για τους δυο προπονητές να αποκομίσουν χρήσιμα συμπεράσματα για σε πιο σημείο βρίσκονται αγωνιστικά οι παίκτες τους, ενώ έδωσε την ευκαιρία και στους παίκτες να ξεφύγουν λίγο από τις καθημερινές σκληρές προπονήσεις της προετοιμασίας.
Οι Κερκυραίοι
Ανοιξαν το σκορ στο 76΄με κεφαλιά του Γεωργακόπουλου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ζορμπά.
Ενώ οι «Μπουντρουμιανοί» ισοφάρισαν στο 90′ με δυνατό σουτ του Μυλωνά εντός περιοχής, με τους Δημήτρη Σπανό και Μανώλη Παπαματθαιάκη να δίνουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες τους.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Αναστασίου, Σπινούλας, Βέρτζος, Ιωάννου, Κρητικός, Μπρανισλάβ, Κόντος, Αποστολίδης, Ντα Μότα, Ντο Ροσάριο.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αθανασόπουλος, Βουτσελάς, Παναγιωτίδης, Θεοδωράκης, Ντα Σίλβα, Αναστασόπουλος, Λάμπογλου (84′ Νόκα), Ζορμπάς, Κρητικός, Γεωργακόπουλος, Σπίνουλας.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Αυγενικού, Αργκιλέσι, Σμυρλής, Μωραΐτης, Φραγκουλάκης, Κωνσταντινίδης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κουράκης, Μπαλάφας, Νικηφόρος, Παναγιωτάκης, Δουλγεράκης, Κοντογιάννης, Κασαπάκης, Μυλωνάς, Φουκαράκης, Μάκο, Βαρουξάκης.