Φιλική ήττα για τον ΗΡΟΔΟΤΟ από την ΠΑΕ ΧΑΝΙΩΝ!

Η ομάδα της Αλικαρνασσού γνώρισε την πρώτη της ήττα σε φιλικό αγώνα από τα Χανιά, με τελικό σκορ 5-0 στο Δημοτικό Γήπεδο των Περιβολίων. Να σημειωθεί πως οι παίκτες του Νίκου Κουρμπανά ήρθαν αντιμέτωποι με μία από τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στο πρωτάθλημα της Super League 2 και αποτελεί φαβορί.

Tο σκορ άνοιξε στο 17’ ο Κάσσος με σουτ και λίγο μετά στο 19’ ο Βρεττός με πλασέ από πλάγια θέση έκανε το 2-0.
Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45’ ο Δημητριάδης με πλασέ σημείωσε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 75’ ο Μπραμπίγια με πλασέ πέτυχε το 4-0. Το τελικό 5-0 σημειώθηκε στο 79’ με πλασέ του Γιάκου.

Διαιτητής: Τρίγκας
Βοηθοί: Λογαρίδης – Οβάκογλου

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης (46’ Λαμπίρης, 80’ Τριανταφυλλάκης), Νίκολιτς (46’ Αναστασόπουλος), Γρομητσάρης (78’ Λάμτσε), Ανδρέου (46’ Σωτηράκος), Καμαρά (46’ Ουνγιαλίδης), Παναγιωτούδης (72’ Μπραμπίγια), Πλέγας (60’ Καρτσαμπάς), Κάσσος (65’ Σουντουρά), Βρεττός (80’ Μυφτάρι), Δημητριάδης (46’ Κάρλος, 88’ Καστανοπουλάκης), Διαμαντόπουλος (46’ Γιάκος).

Ηρόδοτος (Νίκος Κουρμπανάς): Γεωργίου (46’ Λουτριώτης), Λούσι (46’ Καργιωτάκης), Κανδυλάκης, Καρβούνης (65’ Χαρίτος), Αρκουδας, Κασαπάκης (69’ Κίσσας), Καλαμιώτης (81’ Κοντογιάννης), Δ. Κοιλιάρας, Μυλωνάς (81’ Καλφούντζος), Γκίνη, Ποτουρίδης (54’ Κουσίδης).