Συνεχίζουν οι να ανεβαίνουν οι Γούβες

Σε πραγματικό ντέρμπι εξελίχθηκε ο αγώνας της 4ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ στο γήπεδο της Ελιάς, μεταξύ του Διαγόρα και την γειτονική ομάδα των Γουβών, με τους «τυπικά φιλοξενούμενους» να επικρατούν με 1-2. Σκόρερ του α΄ ημιχρόνου ο Ευσταθίου στο 15’ και ο Κορνηλάκης στο 41’, πετυχαίνοντας το 0-2.
Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίχτη λιγότερο, έπειτα από αποβολή του Ίντρι με 2η κίτρινη κάρτα και η ομάδα τη Διαγόρα βρήκε ευκαιρία να μειώσει στο 77’ με γκολ του Τσιμινικάκη.
Διαιτησία: Περτσελάκης Γ., Κρασαγάκης Χ., Τσαμπουράκης Γ.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (A.Μαυρογιαννάκης): Κασαπάκης, Μανίκας, Φιτσοδασκαλάκης (46’ Τσιμινικάκης), Νοικοκυράκης (80’ Τσουλιάδης), Λειβαδίτης, Βιτσαξάκης, Κολαρετάκης, Λόρυ (20’ λ.τρ. Βυνιχάκης), Λουλάκης, Τζωρακολευθεράκης, Μωραϊτάκης (65’ Τουφεξής).
ΓΟΥΒΕΣ(Βασίλης Βασιλειάδης): Δανελάκης, Κάββαλος (65’ λ.τρ. Δ. Νεραντζάκης), Σπύρου, Αμανάκης, Λόουελ, Περβολαράκης, Λουσάι, Καρύδης, Κορνηλάκης (80’ Βασιλειάδης), Ευσταθίου, Ίντρι.