Σημαντικό βήμα σωτηρίας για τον Γιούχτα

Έχοντας σε καλή μέρα τον Άγγελο Καστελλιανάκη, που πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, εκμεταλλευόμενος την αριθμητική υπεροχή που είχε έναντι του αντιπάλου του από το 44΄όταν ο Πατραμάνης αντίκρισε την 2η κίτρινη κάρτα, ο Γιούχτας πήρε μια μεγάλη νίκη στο Γάζι που τον φέρνει πολύ κοντά στην σωτηρία.

Από την άλλη μεριά οι γηπεδούχοι φαίνεται ότι μπαίνουν για τα καλά σε περιπέτειες ακόμη και στον απ΄ ευθείας υποβιβασμό.

Ο Γιούχτας άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καστελλιανάκη, ενώ το 0-2 πέτυχε ο ίδιος παίκτης στο 90ο λεπτό με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.