Να που… δεν κερδίζουν στο τέλος, πάντα οι Γερμανοί

Ο αμυντικός της Βαλένθια, Χοσέ Γκάϊα «πήρε τη μπουκιά από το στόμα» της Γερμανίας και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης της Ισπανίας.

Το τελικό 1-1 στην Στουτγκάρδη ήταν το αποτέλεσμα του ντέρμπι του 4ου ομίλου της League A, με την «φούριας ρόχας» να «μένει όρθια» απέναντι στην ελλιπέστατη, Γερμανία (ο Λεβ δεν πήρε στην αποστολή τους διεθνείς της Μπάγερν και της Λειψίας, λόγω της συμμετοχής του στο Final -8 του Champions League).
Έγραψε Ιστορία με τους «φούριας ρόχας» ο Φατί

Ο Βέρνερ στο 52ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ για τα «πάντσερ», αλλά στις καθυστερήσεις ο Γκάϊα διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1-1).

Στον ίδιο όμιλο (4ο), η Ουκρανία επικράτησε με 2-1 της Ελβετίας, ενώ για τον 3ο η Ρωσία με δύο γκολ του Τζιούμπα νίκησε με 3-1 τη Σερβία.

Την ώρα που η Εθνική έφευγε με το 0-0 από την Σλοβενία, στο άλλο ματς του γκρουπ, Μολδαβία και Κόσοβο έμειναν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τον Νικολαέσκου στο 20ό λεπτό και τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ισοφάριση με τον Κολόλι στο 71΄.