Με «πεντάρα» συνέχισε ο Πόρος

Τρένο ο Πόρος στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας για την Τρίτη αγωνιστική συνέτριψε την ομάδα του Πόρου με 5-0 κάνοντας έτσι το 3Χ3.
Αποφασίστηκα μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα του Νίκου Παγωμένου με αποτέλεσμα να πάρει το προβάδισμα στο σκορ στο 13΄μόλις λεπτό με το Σάλιαγκα που στην προσπάθεια του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στη συνέχει ο Θανάσης Μάρκου πήρε τη σκυτάλη και με δυο προσωπικά του γκολ στο 34΄και στο 41΄διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου σε 3-0.
Στην επανάληψη η ομάδα του Πόρου κατάφερε να πετύχει 2 ακόμη τέρματα με τον Τσαγκόνι στο 80΄και τον τερματοφύλακα της ομάδας Ζαφείρη, που στο 82΄εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα σε ανατροπή του αδελφού του Δημήτρη.
Ακόμη θα πρέπει να σημειώσουμε ότι το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο αν ο Μάρκου δε σημάδευε 2 φορές τα δοκάρια των φιλοξενουμένων
Διαιτησία: Βισκαδούρος Μ., Παπαδάκης Φ., Τουρλουκάκη Χ.
Πόρος (Νίκος Παγωμένος): Ζαφείρης, Ξωμεριτάκης(60’ Ψιμόπουλος), Ρουμελιώτης Δ.(75’ Καρβουνάκης Μ.), Αργυρούδης, Κλωνάρης, Τσανγκόλι, Ζαφείρης Α., Μαγάκης(70’ Ανυφαντάκης), Μάρκου, Ντραγκόντι(60’ Μουρτζάκης), Σταθόπουλος
Δίας (Γιώργος Γαλάνης): Μπανασάκης(70’ Σαβουιδάκης), Γαβριλάκης(50’ Λασιθιωτάκης), Σάλιακας, Γουργούλας, Γερακάκης ,Μπορμπουδάκης, Μαγάκης, Παπαδάκης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Πίτης