Και όμως προλαβαίνει να πάρει την άνοδο ο ΟΦΗ!!!

Με τον Νίκο Νόμπλια να παρακολουθεί το παιχνίδι από την κερκίδα του Γεντί Κουλέ, οι παίχτες του ΟΦΗ πραγματοποίησαν επιβλητική εμφάνιση και επέδειξαν δεινή αποτελεσματικότητα στο δεύτερο ημίχρονο επιταχύνοντας έτσι την πρώτη τους νίκη σαν απαρχή του «ντεμπαράζ» που χρειάζεται για να πάρει την κατηγορία
Και μπορεί στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα να μην μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ την καθολική υπεροχή της, αλλά στο δεύτερο άλλαξαν από πολύ νωρίς αφού στην πρώτη φάση του αγώνα ο Περογαμβράκης με το κεφάλι μετέτρεψε σε γκολ την ωραία σέντρα του Πατηνιώτη.
Στο 52΄έγινε το 2-0 από φάση διαρκείας στα καρέ του Εθνικού με αποδέκτη τον Πατηνιώτη που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Βατσινά
Λίγα λεπτά αργότερα «χάθηκε το τόπι» σε ένα πολύ ωραίο συνδυασμό, Κοιλιάρα, Περογαμβράκη, με τελικό αποδέχτη τον Μαρτσάκη που έκανε έτσι απλά το 3-0.
Το 4-0 έκανε ο Κιάσσος στο 55΄με ωραίο δυνατό πλασέ έξω από την μεγάλη περιοχή.
Τέλος θα πρέπει να σημειώσουμε ότι ο ΟΦΗ θα μπορούσε να έχει και άλλο γκολ στο 10΄όταν ωραίο σουτ του Περογαμβράκη κτύπησε το δοκάρι του Εθνικού