Ισοπαλία με πρωταγωνιστή τον VAR στη Λαμία

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ντέλετιτς (56΄ πεν.) και Τσούκαλος (69΄), ενώ για τον Αστέρα σκόραραν οι Μπαράλες (41΄ πεν.) και Ριέρα (78΄).
Στο 91΄ ο VAR ανέτρεψε την αρχική απόφαση του Τσαγκαράκη για πέναλτι και έδωσε φάουλ εκτός περιοχής για λογαριασμό της Λαμίας, ενώ θα πρέπει να σημειώσουμε ότι λόγω VAR κρατήθηκαν 12 λεπτά καθυστερήσεις.
Πριν την αναμέτρηση κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στο ματς, αφού οι ποδοσφαιριστές όλων των ομάδων της Super League αποφάσισαν να προχωρήσουν σε διαμαρτυρία για τη μη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων των μικρότερων κατηγοριών.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Γεωργακόπουλος (Πειραιά), 4ος Αγγελάκης (Μακεδονίας), VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών), ΑVAR: Απτόσογλου (Αθηνών)
Κίτρινες: Σκόνδρας, Μπεχαράνο – Μπαράλες, Κώτσιρας, Τασουλής

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΛAMIA (Μπάμπης Τεννές): Επασί, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Αραμπούλι (66΄ Τσούκαλος), Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Μπαχανάκ, Καραμάνος, Μπουλούλης (99΄ Σαραμαντάς), Ντέλετιτς
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Mίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Μουνάφο (76΄ Φερνάντεθ), Βαλιέντε (88΄ Ιγκλέσιας), Ριέρα (88΄ Αλί Μπαμπά), Σίτο (76΄ Ντρούπι Γκόμες), Μπαράλες, Κρέσπι (65΄ Τίλικα)