Επιμένει ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, νίκησε στην Τούμπα τον Απόλλωνα Σμύρνης με 3-0, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League, και συνεχίζει την προσπάθεια του για την κατάκτηση του φετινού τίτλου. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της και πήρε τα νίκη με τα γκολ των Μακ (27′), Κονέ (45’+-αυτογκόλ) και Πρίγιοβιτς (90’+). Να σημειωθεί πως ο Απόλλωνας αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ναδάλες, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 84ο λεπτό.
Διαιτησία: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας), βοηθοί του οι Καρσιώτης (Κορινθίας) και Πασχάλης (Ηπείρου), ενώ τέταρτος ο Θάνος (Γρεβενών).
Κίτρινες: 83′ Λημνιός – 24′ Κοντοές, 29′ Ναδάλες
Κόκκινη: 84′ Ναδάλες
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Βιεϊρίνια, Τσίμιροτ, Μαουρίσιο (86′ Σάκχοφ), Κάμπος (77′ Λημνιός), Μακ, Πέλκας (81′ Ελ Καντουρί), Πρίγιοβιτς.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Χουάντερσον, Στάθης, Μπαρτολίνι, Ζησόπουλος, Κούρος (66′ Χουάρες), Κοντοές, Τσουκαλάς (74′ Μενδρινός), Κονέ, Ντεβέσα (81′ Αλίβοντιτς), Ναδάλες, Αλμπάνης.