Δεν τα κατέφερε να «λάμψη» ο Αστέρας

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στην Τρίπολη μεταξύ του τοπικού Αστέρα και της Ξάνθης, με το οποίο άνοιξε το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Super League. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε μέσα σ’ ένα λεπτό στο πρώτο ημίχρονο. Στο 29′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν στο σκορ με τον Τσιλιανίδη και στο επόμενο λεπτό η Ξάνθη ισοφάρισε με τον Κάστρο.
Διαιτησία:  Νεοφυτιάδης (Κορινθίας), βοηθοί του οι Κολοσιώνης (Αιτ/νίας) και Σινιοράκης (Χανίων), ενώ τέταρτος ο Ρατσιάτος (Αργολίδας).
Κίτρινες: 42′ Σελίν, 45′ Μουνάφο, 90’+1 Ιγκλέσιας – 43′ Λισγάρας, 46′ Σιλά, 70′ Κίκε, 71′ Μπρίτο
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Γιανούλης, Πασαλίδης, Σελίν (90′ Μαντίντα), Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Κυριακόπουλος (46′ Ισνάλντο), Τσιλιανίδης (46′ Καλτσάς), Τόνσο, Μανιάς.
ΞΑΝΘΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Σιλά (57′ Κασάδο), Λισγάρας, Σβάρνας, Καμαρά, Μεχία, Φασίδης (61′ Μπρίτο), Κίκε, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο.