9058de9b314d961c6319b877e1273137_212048

Σούπερ Λινγ: Το πλήρες πρόγραμμα και η διαιτησία του τριημέρου (16,17 & 18/2)

Ο Ζαχαριάδης του Συνδέσμου Μακεδονίας ορίστηκε να διευθύνει το παιχνίδι του ΟΦΗ στο Θ. Βαρδινογείννης με την Λαμία ενώ ο Γερμανός Τομπίας Στίλερ θα τελικά ο διαιτητής που θα σφυρίξει στο παιχνίδι του Γ. Καραϊσκάκης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ, με βοηθούς τους Μαρίας Γιόλενμπεκ και Κρίστιαν Γκίτελμαν. Τέταρτος θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, με τον παρατηρητή να είναι πάλι ξένο μέλος της ΚΕΔ/ΕΠΟ και συγκεκριμένα ο Λιφ Λίντμπεργκ.

Ο διεθνής από το 2014 Γερμανός ρέφερι δεν είναι άγνωστος στον Ολυμπιακό, καθώς είχε σφυρίξει στην περσινή ήττα με 2-0 από τη Γιουβέντους στο Τορίνο για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά και την ήττα με 4-1 εκτός έδρας από την Αστάνα για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ τον Οκτώβριο του 2016. Έχει υπάρξει επίσης επιπρόσθετος στο Ολυμπιακός – Άντερλεχτ 3-1 στις 10 Δεκεμβρίου του 2013 για την 6η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.
Επίσης, σφύριξε και τον αγώνα Ελλάδα-Ουγγαρία 1-0 τον Οκτώβριο για το Nations League.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα ματς της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης ορίστηκε ο Γιώργος Τάσης του Συνδέσμου Ηπείρου και στο Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ ο Άγγελος Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών.

Αναλυτικά οι ορισμοί:
Σάββατο (16/2)
19:00 (EΡT) Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)
4ος: Ζαμπαλας (Ηπείρου)

19:30 (NOVA) ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Μεϊντάνας (Αχαΐας)
4ος: Ανδριανός (Αχαΐας)

Κυριακή (17/2)
15:00 (NOVA) ΑΕΛ – Ξάνθη
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Τσετσιλας (Γρεβενών)

17:15 (NOVA) Λεβαδειακός – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Τζιώτζιος (Θράκης)
4ος: Βλάχος (Αν. Αττικής)

18:00 (ΕΡΤ) Άρης – Πανιώνιος
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)
4ος: Μαλουτας (Ημαθίας)

19:30 (NOVA) Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Διαιτητής: Στίλερ (Γερμανία)
Βοηθοί: Γιόλενμπεκ (Γερμανία), Γκίτελμαν (Γερμανία)
4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Δευτέρα (18/2)
19:00 (ΕΡΤ) Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)
4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

19:30 (NOVA)ΟΦΗ – Λαμία
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Γκάγκας (Λάρισας)
4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων)