b4435f00cf6cfb736eabb226c0dddad2_177849

Σούπερ Λίγκ (6η αγ.): Το πλήρες πρόγραμμα και η διαιτησία του τριημέρου (6-7-8/10)

Ο Ευαγγέλου (ΦΩΤΟ) από τον Σύνδεσμο Αθηνών κληρώθηκε να διευθύνει τον εκτός έδρας αγώνα του ΟΦΗ με την Λαμία ενώ από τον ίδιο σύνδεσμο θα είναι και οι βοηθοί Καρατζίκας και Καρσιώτης

Η ΚΕΔ/ΕΠΟ κατέληξε και πάλι στη λύση ξένου διαιτητή για άλλο ένα ντέρμπι, καθώς, όπως έγινε γνωστό την Πέμπτη (4/10), στην αναμέτρηση που ξεχωρίζει για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, διαιτητής θα είναι ο Δανός Μαντς-Κρίστοφερ Κριστόφερσον

Βοηθοί του διεθνούς ρέφερι θα είναι οι συμπατριώτες του Ντένις Βόλενμπεργκ Ράσμουσεν και Λαρς Χούμελγκαρντ και 4ος ο Αθανάσιος Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας.

Παρατηρητής θα είναι ξανά ξένο μέλος της ΚΕΔ/ΕΠΟ και συγκεκριμένα ο Λιφ Λίντμπεργκ.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα ματς, στην Τρίπολη για την αναμέτρηση του Αστέρα με τον Παναθηναϊκό θα βρεθεί ο Εμμανουήλ Σκουλάς του Συνδέσμου Θεσσαλίας και στην Τούμπα για το ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης ο Γιώργος Τάσης του Συνδέσμου Ηπείρου.

Ο Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας) θα σφυρίξει στη Νέα Σμύρνη στο ματς του Πανιωνίου με τον Άρη.

Αναλυτικά:

Σάββατο (6/10)
18:15 (NOVA) Πανιώνιος – Άρης
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Μεϊντάνας (Αχαΐας)
4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

19:00 (ERT) Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)

20:30 (NOVA) Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
4ος: Βρέσκας (Πιερίας)

Κυριακή (7/10)
16:00 (ERT) Λαμία – ΟΦΗ
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Καρσιώτης (Κορινθίας)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

18:15 (NOVA) ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Κρετσιμος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Φωτιάς (Πέλλας)

19:00 (ERT) Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Χατζηάκος (Δράμας)
4ος: Σέζος (Κιλκίς)

20:30(NOVA) ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Κριστόφερσεν (Δανία)
Βοηθοί: Ράσμουσεν (Δανία). Χούμελγκααρντ (Δανία)
4ος: Τζήλος (Λάρισας)

Δευτέρα (8/10)
19:00(ERT) Ξάνθη – ΑΕΛ
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Γιαννίκος (Πειραιά)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)