kotsanis-800x445

Σούπερ Λίγκ (17η αγ.): Το πλήρες πρόγραμμα και οι σφυρίχτρες του τριημέρου (19-21/1)

Με τη διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής συνεχίζεται η δράση στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας το τριήμερο 19-21 Ιανουαρίου, με την ΚΕΔ/ΕΠΟ να γνωστοποιεί την Τετάρτη (16/1) τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς.
Ο Κώστας Κοτσάνης (ΦΩΤΟ) από το σύνδεσμο Δράμας θα διευθύνει Κυριακάτικο παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό στο Γεντί Κουλέ ενώ δεύτερος βοηθός ορίστηκε ο Σινιοράκης από τα Χανιά.
Στην Τούμπα για το ΠΑΟΚ – Πανιώνιος θα βρεθεί ο Τάσος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου και στους Ζωσιμάδες για το ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός ο Γιάννης Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Μακεδονίας.
Στο ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης ορίστηκε ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας) και στο Λαμία – Παναθηναϊκός ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας).
Στην αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Ατρόμητο ορίστηκε ο Εμμανουήλ Σκουλάς του Συνδέσμου Θεσσαλίας.

Αναλυτικά οι ορισμοί:
Σάββατο (19/1)
17:15 (NOVA) ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

19:00 (ΕΡΤ1) Απόλλων Σμύρνης – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)
Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Δέτση (Αθηνών)
4ος: Μανούχος (Αργολίδας)

19:30 (NOVA) ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Κούλα (Ξάνθης)
4ος: Σέζος (Κιλκίς)

Κυριακή (20/1)
15:00 (NOVA) ΟΦΗ – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Έβρου), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

17:15 (NOVA)ΑΕΛ – Άρης
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μεϊντάνας (Αχαΐας)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

19:00 (ΕΡΤ1) Ξάνθη – Ατρόμητος
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής), Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

19:30 (NOVA) ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Δευτέρα (21/1)
19:00 (ΕΡΤ1)Λαμία – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)