kotsanis-780x405

Σούπερ Λίγκ: Το πλήρες πρόγραμμα και η διαιτησία του τριημέρου (9-10-11/3

Δραμινός Θα είναι ο διαιτητής που θα σφυρίξει το πιο δύσκολο παιχνίδι της αγωνιστικής αυτό του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα στην Ριζούπολη και το όνομα αυτού Κοτσάνης.
Στον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο, με τον Αλιγιάρ Αγκαγέν να ορίζεται * Ο Βελτς θα σφυρίξει στο ΑΕΚ – Παναθηναϊκός * Ο Σιδηρόπουλος στο Ολυμπιακός – Άρης * Οι διαιτητές της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας
Εισακούστηκε έστω και αργά ο Ατρόμητος. Η ΚΕΔ/ΕΠΟ γνωστοποίησε την Τετάρτη (6/3) τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας το τριήμερο 9-11 Μαρτίου και στον αγώνα της ομάδας του Περιστερίου με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα ορίστηκε ξένος διαιτητής και συγκεκριμένα ο Αζέρος Αλιγιάρ Αγκαγέν.
Στον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Άρη ορίστηκε ο Τάσος Σιδηρόπουλος.

Αναλυτικά οι ορισμοί:
Σάββατο (9/3)
16:00 (ERT1) Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδα)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)

19:30 (NOVA) ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Βελτς (Γερμανία)
Βοηθοί: Φόλτιν (Γερμανία), Χάκερ (Γερμανία)
4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Κυριακή (10/3)
15:00 (NOVA) ΑΕΛ – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος: Σέζος (Κιλκίς)

16:00(ERT1) Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Μπαλτάς (Αχαΐας)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

17:15 (NOVA)ΠΑΟΚ – Ατρόμητος
Διαιτητής: Αγκαγέν (Αζερμπαϊτζαν)
Βοηθοί: Αμιράλι (Αζερμπαϊτζαν), Μαμαντού (Αζερμπαϊτζαν)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

19:00 (ERT1)Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Τζιώτζιος (Θράκης)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

19:30 (NOVA) Ολυμπιακός – Άρης
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Γκάγκας (Λάρισας)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

Δευτέρα (11/3)
19:00 (ERT1) Παναιτωλικός – Πανιώνιος
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Δέτση (Αθηνών)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)