ÁÅÊ - ËÁÑÉÓÁ AEK - LARISA (SUPERLEAGUE 2017-2018)

Σούπερ Λίγκ: Το πλήρες πρόγραμμα και η διαιτησίες του τριημέρου (2,3,4/3)

Ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον σύνδεσμο Αθηνών ορίστηκε να διευθύνει το παιχνίδι στο Θ. Βαρδινογιάννης ανάμεσα στον ΟΦΗ με την Λάρισα

Ο Δανός Γιάκομπ Κέλετ, θα σφυρίξει στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ ανάμεσα ΣΤΟΝ Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ με βοηθούς τους συμπατριώτες του Λαρς Χούμελγκααρντ και Χάινε Σόρενσεν, ενώ 4ος θα είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης.

Παρατηρητής θα είναι πάλι μέλος της ΚΕΔ/ΕΠΟ και συγκεκριμένα αυτή τη φορά ο Χουάν Αντόνιο Φερνάντες Μαριν.

Στα υπόλοιπα ματς, στο Άρης – ΑΕΚ ορίστηκε ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) και στο Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός ο Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς).

Στο Ατρόμητος – Πανιώνιος θα σφυρίξει ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας).

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Σάββατο (2/3)
19:00(EΡΤ1) Άρης – ΑΕΚ
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Κρετσιμος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Πουλικίδης (Δράμας)

19:30(NOVA) ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής), Διπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Κυριακή (3/3)
15:00 (NOVA)ΟΦΗ – ΑΕΛ
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Φίλος (Βοιωτίας)
4ος: Κατοικος (Αθηνών)

16:00(EΡΤ1) Ατρόμητος – Πανιώνιος
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

17:15 (NOVA) Λεβαδειακός – Λαμία
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Μωυσιάδης (Ηπείρου)
4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

19:00(EΡΤ1) Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Κέλετ (Δανία)
Βοηθοί: Χούμελγκααρντ (Δανία), Σόρενσεν (Δανία)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

19:30 (NOVA) Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Σάββας (Σερρών)
4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Δευτέρα (4/3)
19:00 (EΡΤ1)Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)