23519137_10155807892619687_1152824585259480891_n PAPAPETROY

Σούπερ Λίγκ: ρο πρόγραμμα και η διαιτησία του Σαββατοκύριακου (2/3-2)

Ο Παπαπέτρου (ΦΩΤΟ) του Συνδέσμου Αθηνών θα διευθύνει τον Κυριακάτικο αγώνα σταθμό του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ κόντρα στην Ξάνθη
Ο Μίκαελ Τίγκααρντ ορίστηκε στο ντέρμπι των «Δικεφάλων» * Ο Κοτσάνης στο Ολυμπιακός – Πανιώνιος, ο Φωτιάς στο Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός * Οι διαιτητές της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας
Ξένο ρέφερι θα έχουμε, όπως αναμενόταν, σε άλλο ένα ντέρμπι της φετινής Σούπερ Λίγκας. Η ΚΕΔ/ΕΠΟ γνωστοποίησε την Πέμπτη (31/1) τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς της 19ης αγωνιστικής το Σαββατοκύριακο 2-3 Φεβρουαρίου και στο ΟΑΚΑ για το ΑΕΚ – ΠΑΟΚ θα βρεθεί ο Δανός Μίκαελ Τίγκααρντ
Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Ντένις Φόλενμπεργκ Ράσμουσεν και Νιλς Χογκ, ενώ 4ος ορίστηκε ο Εμμανουήλ Σκουλάς του Συνδέσμου Θεσσαλίας.
Παρατηρητής θα είναι πάλι ξένο μέλος της ΚΕΔ/ΕΠΟ και συγκεκριμένα ο Λιφ Λίντμπεργκ.
Όσον αφορά τα άλλα ματς, στο Ολυμπιακός – Πανιώνιος ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης του Συνδέσμου Δράμας, ενώ στο Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός ο Βασίλης Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας.

Σάββατο (2/2)
19:00 (ΕΡΤ1) Λαμία – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κρέτσιμος (Δυτ. Αττικής), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

19:30 (NOVA) Ολυμπιακός – Πανιώνιος
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Κωνστάντιος (Ευβοίας)
4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)

Κυριακή (3/2)
15:00 (NOVA) ΟΦΗ – Ξάνθη
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής), Παλαμίδας (Λακωνίας)
4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)

16:00 (ΕΡΤ1) Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

17:15 (NOVA) ΑΕΛ – Ατρόμητος
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Χριστακογλου (Χαλκιδικής), Ψαρρης (Ζακύνθου)
4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας)

17:15 (NOVA)  Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Σίπκας (Σάμου)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

19:00 (ΕΡΤ1) Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Κατοικος (Αθηνών)

19:30 (NOVA) ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Τίγκααρντ (Δανία)
Βοηθοί: Φόλενμπεργκ Ράσμουσεν (Δανία), Χογκ (Δανία)
4ος: Σκουλάς (Θεσσαλίας)