super-league-2-logo-1021x576

Σούπερ Λίγκα 2: Το πλήρες πρόγραμμα – 4η αγωνιστική Χανιά – Εργοτέλης

Η σειρά των αναμετρήσεων της κανονικής περιόδου της 2ης κατηγορίας με το πρώτο κρητικό ντέρμπι της σεζόν ανάμεσα στα Χανιά και το Εργοτέλη να παίζεται την 4η αγωνιστική στα Χανιά.
* Αναβολή στα δύο πρώτα ματς της Ξάνθης * Με πλέι οφ και πλέι άουτ το πρωτάθλημα
Μέσω διαδικτύου μεταδόθηκε (με άριστη εξωτερική παραγωγή και βάζοντας τα γυαλιά και στην SL1 όπου εκεί είχαμε φιάσκο) η κλήρωση της Σούπερ Λίγκας 2 για τη σεζόν 2020-21.

Ενώ θα πρέπει να επισημάνουμε ότι Πανιώνιος και Πλατανιάς δεν συμμετείχαν στην κλήρωση αφού ως γνωστόν δεν είχαν δηλώσει συμμετοχή

Η διοργανώτρια ακολουθώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα έκανε κλειστή την όλη διαδικασία ακόμα και για τους δημοσιογράφους και με υπευθυνότητα τήρησε τις σχετικές οδηγίες.

Ως προς την κλήρωση επισημοποιήθηκε ότι η Ξάνθη δεν θα αγωνιστεί τις δύο πρώτες αγωνιστικές, αφού το αίτημα της για επιπλέον χρόνο ελέω των μπαράζ που είχε δώσει έγινε αποδεκτό και έτσι οι συγκεκριμένες αναμετρήσεις θα πραγματοποιηθούν ως εμβόλιμες σε άλλες ημερομηνίες.

Επίσης, όπως ήταν γνωστό, επισημάνθηκε ότι θα υπάρξουν πλέι οφ για τις θέσεις 1-6 ως προς την άνοδο με τη διεξαγωγή 10 αγωνιστικών και πλέι άουτ για τις θέσεις 7-12 της κανονικής περιόδου για την αποφυγή του υποβιβασμού άλλων 10 αγωνιστικών.

Το πρωτάθλημα έχει οριστεί να ξεκινήσει το Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020…

Το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της SL2 αναλυτικά:

1η Αγωνιστική 12η
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικος
Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη (αναβολή – θα διεξαχθεί σε άλλη ημερομηνία)

2η Αγωνιστική 13η
ΟΦ Ιεράπετρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός – Χανιά
Διαγόρας – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Ιωνικός (αναβολή – θα διεξαχθεί σε άλλη ημερομηνία εμβόλιμα)

3η Αγωνιστική 14η
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Χανιά
Παναχαϊκή – ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας
Ξάνθη – Δόξα Δράμας
Ιωνικός – Τρίκαλα

4η Αγωνιστική 15η
Παναχαϊκή – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Χανιά – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Διαγόρας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

5η Αγωνιστική 16η
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Ξάνθη – Χανιά
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας – Διαγόρας

6η Αγωνιστική 17η
Απόλλων Λάρισας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναχαϊκή – Ιωνικός
Χανιά – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός – Διαγόρας

7η Αγωνιστική 18η
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Ξάνθη
Ιωνικός – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Διαγόρας – Χανιά
Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας

8η Αγωνιστική 19η
Ιωνικός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Ξάνθη – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας

9η Αγωνιστική 20ή
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Ιωνικός
Διαγόρας – Ξάνθη
Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας – Εργοτέλης
Χανιά – Παναχαϊκή

10η Αγωνιστική 21η
Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Τρίκαλα – Διαγόρας
Ιωνικός – Λεβαδειακός
Ξάνθη – ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας – Χανιά
Εργοτέλης – Παναχαϊκή
11η Αγωνιστική 22η
Διαγόρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Χανιά – Ιωνικός
Παναχαϊκή – Ξάνθη
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας