tsagarakis-petros

Ο Τσαγκαράκης στο Ηρακλειώτικο ντέρμπι – οι σφυρίχτρες της 22ης αγωνιστικής (16/17-3)

Ο Πέτρος Τσαγκαράκης (ΦΩΤΟ) από τον σύνδεσμο Χανίων ορίστηκε να διευθύνει το γειτονικό ντέρμπι του Παγκρητίου ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Ηρόδοτο. Σε ένα παιχνίδι που βασικά έχει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον ειδικά για την ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού που δίνει τη δική της μάχη για να παραμείνει στην κατηγορία.
Το παιχνίδι θα γίνει την Κυριακή 17/3 με ώρα έναρξης στις 5:00 μ.μ.

ΦΟΥΤΒΩΛ ΛΙΓΚ
Στο παιχνίδι των Περιβολιών ανάμεσα στην ομάδα ΑΟΧ/Κισσαμικός και Κασσιόπη ορίστηκε να διευθύνει ο Δραγάτης από το σύνδεσμο Ανατολικής Αττικής, και θα έχει ζωντανή μετάδοση από την ΕΡΤ3 το Σάββατο 16/3 με ώρα έναρξης 15:00. Και αυτό το παιχνίδι παρουσιάζει αρκετό ενδιαφέρον αφού η ομάδα της Κέρκυρας, προσβλέπει στην κατάκτηση της δεύτερης θέσης ώστε να παίξει μπαράζ, για την επιστροφή της στην Σούπερ Λιγκ, ενώ θα πρέπει να επισημάνουμε ότι στο πάγκο της εδώ και τρεις εβδομάδες κάθετε ο Αναστόπουλος. Από την άλλη μεριά η Χανιώτικη ομάδα θέλει την νίκη και το τρίποντο για να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού.
Τέλος ο 4ος στον βαθμολογικό πίνακα Πλατανιάς έχει δύσκολο έργο αφού πάει στα Τρίκαλα και χρειάζεται διακαώς το τρίποντο που θα τον κρατήσει σε επαφή με την Κορυφή.
Σε αυτό το παιχνίδι ορίστηκε να σφυρίξει ο Κατσικογιάννης του συνδέσμου Ηπείρου

Αναλυτικά οι ορισμοί:
Σάββατο (16/3)
15:00 (ΕΡΤ3)ΑΟΧ-Κισσαμικός – Κέρκυρα
Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Καλλής (Ανατολικής Αττικής), Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)
4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

15:30 Τρίκαλα – Πλατανιάς
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας), Μωυσιάδης (Γρεβενών)
4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Κυριακή (17/3)
15:00 Βόλος – Σπάρτη
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Γούτας (Χαλκιδικής), Σκορδίλης (Κέρκυρας)
4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

15:00 Ηρακλής – Αήττητος Σπάτων
Διαιτητής: Κολύτας (Λασιθίου)
Βοηθοί: Έμπλιουκ (Ξάνθης), Κηλικιώτης (Ξάνθης)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

15:00 Απόλλων Λάρισας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

15:00 (ΕΡΤ3)Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Κουρέντας (Τρικάλων)
4ος: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

15:00 Απόλλων Πόντου – Αιγινιακός
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Κρυώνας (Σερρών)
4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)

17:00 Εργοτέλης – Ηρόδοτος
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Κομισοπούλου (Χανίων)
4ος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)