ofarabasket-1

Με το δεξί έκανε «restart» ο Μπασκετικός ΟΦΗ!

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ στο κατάμεστο από κόσμο κλειστό του ΒΑΚ ο ΟΦΗ έκανε το Μπασκετικό του “RESTART”με νίκη που θα του δώσει στη τεχνική ηγεσία τους παίκτες και στο κόσμο του τη ψυχολογία που χρειάζεται για την συνέχεια.

 

2ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Σαντορίνης – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων 53-86

Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω 66-68

ΟΦΗ – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 88-80

Άρης Νικαίας ΓΝΟ – ΑΕ Πεντέλης 75-83

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΕΣ Κάδμος               75-78

ΓΣ Έσπερος Λαμίας – ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου 93-63

 

Φύλλα αγώνα

ΟΦΗ – Νίκη Αμαρουσίου 88-80

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-43, 73-60, 88-80

Διαιτητές: Καμήτσος, Κοτσίρης

ΟΦΗ (Κόκκινος – Καρλάφτης): Κριθινάκης , Μαϊστρέλης 13 (4), Ξενάκης 19 (2), Καρλάφτης 3(1), Αγαπιάδης 21(4), Βλαχάκης, Καλλέργης, Μπουμπάρης 4,Τζουλάκης,Κυρίτσης, Μουλάς 18(1), Πρωτογεράκης 4,Μητρόπαπας 6.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσάγγελος): Μπατής, Μαραγκίδης, Κοροπούλης 14, Χαραλάμπης 4, Κοντογιάννης 15 (2), Σιμιτζης 15(3), Τζεκένης Ι. 3(1), Σιδέρης , Σκούταρης , Τζεκένης, Αγγελής 19.

 

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΕΣ Κάδμος      75-78

Δεκάλεπτα: 10-32, 32-45, 55-57, 75-78

Διαιτητές: Καρπάνος, Γεράνιος

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 8(2), Κακαργιάς, Θεοδωράκος 13(3), Λυγκερίδης 13, Ευστρατίου 26(1), Αρκουμάνης, Τσελέκος 4, Ταβελάρης, Κυριλής 6(1), Καρανδρέας, Ξιούρας 5.

ΕΣ Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 2, Πανταζής 3, Σιλβέστρος 13(3), Γκρινιάρης 23, Νικολάου, Χαρατσής 22(3), Τσαπρούνης 6, Γιάννου, Τσιριμώκος 1, Μπένος 5, Σπηλιώπουλος 3(1).

 

Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω 66-68

Δεκάλεπτα: 10-16, 35-34, 52-49, 66-68

Διαιτητές: Ορφανός, Αργυρούδης

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 11 (3), Αρτσάνος, Γεωργιάδης 3 (1), Καραγιάννης, Τζίμης 9 (3), Μάκαρης 5 (1), Σβορώνος 9 (1), Δαχρετζής 20 (2), Καδογιαννόπουλος 4, Μυλωνάς 5 (1).

Ιπποκράτης Κω (Ασημακόπουλος- Καπλανίδης): Χατζηπυλιώτης, Κουκουράβας 5 (1), Τρύπας 11 (3), Πλευράκης 2. Σκούφης 5 (1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 19 (1), Τσιλιγκίρης, Χαρίσης 14 (1), Χρύσης 12 (1), Γκοράτσας, Μπολούρ.

 

ΑΕ Σαντορίνης – ΑΣ Διαφόρας Δρυοπιδέων 53-86

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-39, 46-61, 53-86

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

ΑΕ Σαντορίνης (Κωνσταντινίδης): Μπουραντάς 3(1), Παντζιαρίδης, Σταύρου 4(1), Κατικαρίδης 5(1), Δουλγεράκης 2, Λουΐζι, Κυριακόπουλος 4(1), Πάππος 3(1), Πετράκης, Παπαδόπουλος 13(1), Δαμίγος, Σάκοτα 19.

ΑΣ Διαφόρας Δρυοπιδέων (Σομόλης): Εμίρης 7, Καλλίλας 2, Ζακυνθινός 13(1), Καραλής 4, Διαμαντόπουλος 6, Καράμπαμπας 8(1), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδόλιας 18(1), Σαμαράς, Γαλιώτος 6, Ντιφαντής 7.

 

Έσπερος Λαμίας – Προμηθέας Χαλανδρίου 93-63

Δεκάλεπτα: 17-14, 41-28, 62-48, 93-63

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Δελαγραμμάτικας

Έσπερος Λαμίας: (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 3, Φραγκιαδάκης 4, Σέττος 21 (5), Αργύρης 4, Στογίλκοβιτς 3(1), Παναγιωτίδης 18 (2), Φύκας Π. 5 (1), Σοφογιάννης Μ. 11 (3), Φούντας 6, Ζαχαράκης 11 (3), Τσαπούρνας 7, Σκαρμούτσος

Προμηθέας Χαλανδρίου: (Γ. Μελέτης): Γεμενής 3, Σβαρνάς 8, Ανδρικόπουλος 13, Κορομηλάς, Κατσούλης 11, Γιαννάκης, Σαμικτής 7, Τσιγγανόπουλος, Πέζος, Στεφάνου 9, Μάνδαλας 2, Σαρλής 10.

 

Άρης Νίκαιας – ΑΕ Πεντέλης 75-83

Δεκάλεπτα : 15-27, 32-39, 52-60, 75-83

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Σκάλτσης

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ (Κωνσταντινίδης): Στέφος 14(1),Καρβούνης 2, Αγγελόπουλος, Σκιαθίτης 5(1), Θαλασσινός 13, Αγγελίδης 13, Γαλίτης 1, Κόλλιας 4, Γεωργουσόπουλος, Δρίβας 7(2), Αντωνούσος 3(1), Καρυπίδης 13.

ΑΕ Πεντέλης (Χαρτοματσιδης): Κέκκης, Μάντζιος, Γρατσιάτος 8(1), Λίτσο 18(4), Αποστολόπουλος 8(2), Πορτελάνος, Καρούζος 10(1),Κωνσταντακος, Καλογερόπουλος 12, Μπίγγος 9(2), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 18.

Βαθμολογία

  1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 2
  2. Έσπερος Λαμίας 2
  3. ΟΦΗ 2
  4. Πεντέλη 2
  5. Κάδμος 2
  6. Ιπποκράτης Κω 2
  7. Πανναξιακός 1
  8. Πόλις ΑΣ Καλλιθέας 1
  9. Νίκη Αμαρουσίου 1
  10. Άρης Νίκαιας 1
  11. Προμηθέας Χαλανδρίου 1
  12. Σαντορίνη 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10)

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – Λοκρός Αταλάντης

ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Σαντορίνης

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – Πανναξιακός ΑΟΝ

ΑΕ Πεντέλης – ΟΦΗ

ΕΣ Κάδμος – Άρης Νικαίας ΓΝΟ

ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου – Πόλις ΑΣ Καλλιθέας