1782054-3-1-tzovaras

Κύπελλο Ελλάδος: Τζοβάρας στο Ξάνθη – ΟΦΗ (Όλοι οι ορισμοί)

Ο διαιτητής του Συνδέσμου Φθιώτιδας ορίστηκε στο εκτός έδρας παιχνίδι 1ης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου * Ο Ντάουλας (Δυτικής Αττικής) στο Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης και ο Κολύτας (Λασιθίου)
Ηρόδοτος – Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου).
Γεμάτη είναι η εβδομάδα που έρχεται, καθώς το τριήμερο 25-27 Σεπτεμβρίου διεξάγεται η 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου.
Η ΚΕΔ/ΕΠΟ γνωστοποίησε την Παρασκευή (21/9) τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς, ορίζοντας στο παιχνίδι του ΟΦΗ στην Ξάνθη τον Γιώργο Τζοβάρα (ΦΩΤΟ) του Συνδέσμου Φθιώτιδας.

Αναλυτικά οι ορισμοί:
Τρίτη (25/9)
16:30 ΝΠΣ Βόλος – Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας), Καλυβας (Φθιώτιδας)
4ος: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας)

16:30 ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟΧ-Κισσαμικός
Διαιτητής: Κατοικος (Αθηνών)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

16:30 Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟΤ
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νταβέλας (Μαεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
4ος: Μαμασούλας (Μακεδονίας)

16:30 Ηρόδοτος – Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου)
Διαιτητής: Κολύτας (Λασιθίου)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)
4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

19:00 Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Σαμοΐλης (Αθηνών)
4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

21:30 Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Τζιότζιος (Θράκης), Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος: Μανούχος (Αργολίδας)

Τετάρτη (26/9)
16:30 Ξάνθη – ΟΦΗ
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

16:30 Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Ψηλος (Λέσβου), Νικολάου (Αθηνών)
4ος: Στάμος (Αθηνών)

19:00 ΠΑΟΚ – Άρης
Διαιτητής: T. Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Απτόσογλου (Αθηνών)

4ος: Σέζος (Κιλκίς)
19:00 Νίκη Βόλου – Κέρκυρα
Διαιτητής: Πανητσίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Γιάντσης (Ημαθίας)
4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

21:30 ΑΕΚ – Λαμία
Διαιτητής:Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)
4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)

Πέμπτη (27/9)
16:30 Θύελλα Καμαρίου – Ηρακλής
Διαιτητής: Γκαμάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Νιδριώτης (Αθηνών)
4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

16:30 Άρης Αβάτου – Παναχαϊκή
Διαιτητής: Σ. Σιδηρόπουλος (Έβρου)
Βοηθοί: Διαμαντης (Έβρυ), Τερζόπουλος (Έβρου)
4ος: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)

19:00 Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)

19:00 Πανιώνιος – ΑΕΛ
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

21:30 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
4ος: Βρέσκας (Πιερίας)