ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΟΦΗ-750x375

Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Το πρόγραμμα της Α’ Εθνικής 2020-21

Το Ηρακλειώτικο ντέρμπι ανάμεσα τον ΟΦΗ και στον Εργοτέλη θα γίνει την 4η και την 15η αγωνιστική 22 Νοεμβρίου και 7 Μαρτίου αντίστοιχα.
Όλες οι αγωνιστικές της κανονικής περιόδου στο νέο πρωτάθλημα σε 1ο και 2ο όμιλο
Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής ποδόσφαιρου γυναικών με το νέο σύστημα διεξαγωγής για την σεζόν 2020-21 πραγματοποιήθηκε από την ΕΠΟ.
Η μεγάλη κατηγορία που φέτος «έσπασε» στα δύο , διεξάγεται σε δυο ομίλους των 11 ομάδων ο κάθε ένας , ως προς τη κανονική περίοδο και εν συνέχεια θα υπάρξουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή. Η διαδικασία του καταρτισμού του προγράμματος έγινε από την ομοσπονδία κεκλεισμένων των θυρών την Πέμπτη (15/10) και η πρεμιέρα της Α’ Εθνικής του Γυναικείου Ποδοσφαίρου για την Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Tο πρόγραμμα του 1ου ομίλου :
1η αγωνιστική (1/11/2020) / 12η αγωνιστική (14/2/2021)
ΑΕΛ – Ελπίδες Καρδίτσας
Άρης – Γιάννενα
Δόξα 2016 – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας
Καστοριά – Αγροτικός Αστέρας
Τρίκαλα 2011 – Βασίλισσα Θράκης
Ρεπό : ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική (8/11/2020) /13η αγωνιστική (21/2/2021)
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ
Ελπίδες Καρδίτσας – Άρης
Γιάννενα – Καστοριά
Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Τρίκαλα
Βασίλισσα Θράκης – Αγροτικός Αστέρας
Ρεπό : Δόξα 2016

3η αγωνιστική (15/11/2020) /14η αγωνιστική (28/2/2021)
ΑΕΛ – Άρης
Δόξα 2016 – ΠΑΟΚ
Καστοριά – Ελπίδες Καρδίτσας
Βασίλισσα Θράκης – Γιάννενα
Αγροτικός Αστέρας – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας
Ρεπό : Τρίκαλα

4η αγωνιστική (22/11/2020) /15η αγωνιστική (7/3/2021)
Δόξα 2016 – ΑΕΛ
Άρης – Καστοριά
ΠΑΟΚ – Τρίκαλα 2011
Ελπίδες Καρδίτσας – Βασίλισσα Θράκης
Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Γιάννενα
Ρεπό : Αγροτικός Αστέρας

5η αγωνιστική (6/12/2020) /16η αγωνιστική (21/3/2021)
ΑΕΛ – Καστοριά
Τρίκαλα – Δόξα 2016
Βασίλισσα Θράκης – Άρης
Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟΚ
Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Ελπίδες Καρδίτσας
Ρεπό : Γιάννενα

6η αγωνιστική (13/12/2020) /17η αγωνιστική (28/3/2021)
Τρίκαλα – ΑΕΛ
Καστοριά – Βασίλισσα Θράκης
Δόξα 2016 – Αγροτικός Αστέρας
Άρης – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας
ΠΑΟΚ – Γιάννενα
Ρεπό : Ελπίδες Καρδίτσας

7η αγωνιστική (20/12/2020) /18η αγωνιστική (4/4/2021)
ΑΕΛ – Βασίλισσα Θράκης
Αγροτικός Αστέρας – Τρίκαλα
Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Καστοριά
Γιάννενα – Δόξα 2016
Ελπίδες Καρδίτσας – ΠΑΟΚ
Ρεπό : Άρης

8η αγωνιστική (10/1/2021) /19η αγωνιστική (11/4/2021)
Αγροτικός Αστέρας – ΑΕΛ
Βασίλισσα Θράκης – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας
Τρίκαλα – Γιάννενα
Δόξα 2016 – Ελπίδες Καρδίτσας
Άρης – ΠΑΟΚ
Ρεπό : Καστοριά

9η αγωνιστική (17/1/2021) /20η αγωνιστική (18/4/2021)
ΑΕΛ – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας
Γιάννενα – Αγροτικός Αστέρας
Ελπίδες Καρδίτσας – Τρίκαλα
ΠΑΟΚ – Καστοριά
Άρης – Δόξα 2016
Ρεπό : Βασίλισσα Θράκης

10η αγωνιστική (24/1/2021) /21η αγωνιστική (9/5/2021)
Γιάννενα – ΑΕΛ
Αγροτικός Αστέρας – Ελπίδες Καρδίτσας
Βασίλισσα Θράκης – ΠΑΟΚ
Τρίκαλα – Άρης
Καστοριά – Δόξα 2016
Ρεπό : Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

11η αγωνιστική (7/2/2021) /22η αγωνιστική (16/5/2021)
Ελπίδες Καρδίτσας – Γιάννενα
ΠΑΟΚ – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας
Άρης – Αγροτικός Αστέρας
Δόξα 2016 – Βασίλισσα Θράκης
Καστοριά– Τρίκαλα
Ρεπό : ΑΕΛ

Tο πρόγραμμα του 2ου ομίλου :

1η αγωνιστική (1/11/2020) / 12η αγωνιστική (14/2/2021)
Αγία Παρασκευή – Φείδων Άργους
Αβάντες Χαλκίδας – Ολυμπιάδα Υμηττού
Καρυάτιδες Σπάρτης – ΑΕ Μεσολογγίου
Οδυσσέας Γλυφάδας – Ατρόμητος Αθηνών
Εργοτέλης – Αστέρας Ρεθύμνου
Ρεπό: ΟΦΗ

2η αγωνιστική (8/11/2020) /13η αγωνιστική (21/2/2021)
ΟΦΗ – Αγία Παρασκευή
Φείδων Άργους – Αβάντες Χαλκίδας
Ολυμπιάδα Υμηττού – Οδυσσέας Γλυφάδας
ΑΕ Μεσολογγίου – Εργοτέλης
Αστέρας Ρεθύμνου – Ατρόμητος Αθηνών
Ρεπό: Καρυάτιδες Σπάρτης

3η αγωνιστική (15/11/2020) /14η αγωνιστική (28/2/2021)
Αγία Παρασκευή – Αβάντες Χαλκίδας
Καρυάτιδες Σπάρτης – ΟΦΗ
Οδυσσέας Γλυφάδας – Φείδων Άργους
Αστέρας Ρεθύμνου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ατρόμητος Αθηνών – ΑΕ Μεσολογγίου
Ρεπό: Εργοτέλης

4η αγωνιστική (22/11/2020) /15η αγωνιστική (7/3/2021)
Καρυάτιδες Σπάρτης – Αγία Παρασκευή
Αβάντες Χαλκίδας – Οδυσσέας Γλυφάδας
ΟΦΗ – Εργοτέλης
Φείδων Άργους – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΕ Μεσολογγίου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

5η αγωνιστική (6/12/2020) /16η αγωνιστική (21/3/2021)
Αγία Παρασκευή – Οδυσσέας Γλυφάδας
Εργοτέλης – Καρυάτιδες Σπάρτης
Αστέρας Ρεθύμνου – Αβάντες Χαλκίδας
Ατρόμητος Αθηνών – ΟΦΗ
ΑΕ Μεσολογγίου – Φείδων Άργους
Ρεπό: Ολυμπιάδα Υμηττού

6η αγωνιστική (13/12/2020) /17η αγωνιστική (28/3/2021)
Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή
Οδυσσέας Γλυφάδας – Αστέρας Ρεθύμνου
Καρυάτιδες Σπάρτης – Ατρόμητος Αθηνών
Αβάντες Χαλκίδας – ΑΕ Μεσολογγίου
ΟΦΗ – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Φείδων Άργους

7η αγωνιστική (20/12/2020) /18η αγωνιστική (4/4/2021)
Αγία Παρασκευή – Αστέρας Ρεθύμνου
Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης
ΑΕ Μεσολογγίου – Οδυσσέας Γλυφάδας
Ολυμπιάδα Υμηττού – Καρυάτιδες Σπάρτης
Φείδων Άργους – ΟΦΗ
Ρεπό: Αβάντες Χαλκίδας

8η αγωνιστική (10/1/2021) /19η αγωνιστική (11/4/2021)
Ατρόμητος Αθηνών – Αγία Παρασκευή
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Μεσολογγίου
Εργοτέλης – Ολυμπιάδα Υμηττού
Καρυάτιδες Σπάρτης – Φείδων Άργους
Αβάντες Χαλκίδας – ΟΦΗ
Ρεπό: Οδυσσέας Γλυφάδας

9η αγωνιστική (17/1/2021) /20η αγωνιστική (18/4/2021)
Αγία Παρασκευή – ΑΕ Μεσολογγίου
Ολυμπιάδα Υμηττού – Ατρόμητος Αθηνών
Φείδων Άργους – Εργοτέλης
ΟΦΗ – Οδυσσέας Γλυφάδας
Αβάντες Χαλκίδας – Καρυάτιδες Σπάρτης
Ρεπό: Αστέρας Ρεθύμνου

10η αγωνιστική (24/1/2021) /21η αγωνιστική (9/5/2021)
Ολυμπιάδα Υμηττού – Αγία Παρασκευή
Ατρόμητος Αθηνών – Φείδων Άργους
Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦΗ
Εργοτέλης – Αβάντες Χαλκίδας
Οδυσσέας Γλυφάδας – Καρυάτιδες Σπάρτης
Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου

11η αγωνιστική (7/2/2021) /22η αγωνιστική (16/5/2021)
Φείδων Άργους – Ολυμπιάδα Υμηττού
ΟΦΗ – ΑΕ Μεσολογγίου
Αβάντες Χαλκίδας – Ατρόμητος Αθηνών
Καρυάτιδες Σπάρτης – Αστέρας Ρεθύμνου
Οδυσσέας Γλυφάδας – Εργοτέλης
Ρεπό: Αγία Παρασκευή