diaitites-9444

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Το πρόγραμμα και η διαιτησία της Κυριακής (17/2) και των 8 ομίλων

Η δράση στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται το Σαββατόκυριακο (16-17/2), με την ΚΕΔ/ΕΠΟ να ανακοινώνει την Πέμπτη (14/2) τους διαιτητές που θα διευθύνουν τα ματς των οκτώ ομίλων.
Φυσικά, τα βλέμματα στρέφονται στο ντέρμπι του 4ου ομίλου ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και τη Νίκη Βόλου στο οποίο ορίστηκε ο Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας).

Όλα τα ματς της Κυριακής ξεκινούν στις 15:00 εκτός από το Πανθηραϊκός – Απόλλων Ερέτριας (12:00) και το Καλαμάτα – Α.Ο. Κατασταρίου (13:30).

Από εκεί και πέρα, τα ματς Φοίβος Κρεμαστής – Ιάλυσος και Α.Ε. Πελλάνας – Παναρκαδικός θα γίνουν το Σάββατο.

Αναλυτικά:
Κρητικός (5ος)όμιλος (19η αγωνιστική)
Ατρόμητος Πειραιά – Επισκοπή
Σφέτσιας (Σάμου), Ίσσα, Καραγεώργος (Αθηνών)

Παλαιοχώρα – Ιωνικός
Τσουκαλάς, Δόσης (Αθηνών), Σκουτάς (Χαλκιδικής)

Ατσαλένιος – Εθνικός
Αλιάγας (Δυτ. Αττικής), Αναστασάκης, Κομισοπούλου (Χανίων)

Ο.Φ. Ιεράπετρας – Α.Ε. Νεάπολης
Πατεμτζής, Σφακιανάκης, Τσαμπουράκης (Ηρακλείου)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Αμπελακιακός
Ταμπουρατζής (Λασιθίου), Καλυβιανάκης, Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου)

Προοδευτική – Κερατσίνι
Κακουλίδης (Θράκης), Καραγιαννίδης, Τζίκας (Αθηνών)

1ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Απόλλων Παραλιμνίου – Αλέξανδρος Κιλκίς
Γκαϊτατζής, Χασιώτης, Ραβίκαλης (Δράμας)

Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου
Φουστάνας, Παπαδόπουλος, Μεταξιώτης (Μακεδονίας)

Α.Ε. Καλαμπακίου – Αετός Ορφανού
Μαυρίδης, Δεμερτζής, Μίλτσης, Πέλλας

Νέστος Χρυσούπολης – Κεραυνός Πέρνης
Τσοπουλίδης, Έμπλιουκ, Κηλικιώτης (Ξάνθης)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Ανεστίδης (Ξάνθης), Δημητριάδης, Καρακασίδης (Θράκης)

Ορφέας Ξάνθης – Καβάλα
Σιδηρόπουλος, Τερζόπουλος (Έβρου), Γκιόση (Θράκης)

Ασπίδα Ξάνθης – ΠΑΟ Κοσμίου
Τσιάρας, Κουκούμης, Ζαχαρίας (Καβάλας)

2ος όμιλος (19η αγωνιστική)
ΠΑΟ Κουφαλίων – Ολυμπιακός Κυμίνων
Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας), Παπαδόπουλος, Τοροσιάδης (Μακεδονίας)

Μελιτέας – Ελπίδα Σκουτάρεως
Μάντζιος (Ηπείρου), Παπαδημητρίου (Άρτας), Τσαντάς (Ηπείρου)

Αγροτικός Αστέρας – Άρης Παλαιοχωρίου
Πανυτσίδης, Μπαλιάκας, Τζιουβάρας (Κοζάνης)

Εδεσσαϊκός – Αλμωπός Αριδαίας
Μέγας, Βρούζος, Σαλτσίδης (Πιερίας)

Γιαννιτσά – ΑΠΕ Λαγκαδά
Σαφούρης, Αναστασιάδης, Σάκκος (Σερρών)

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΟ Τριγλίας
Μπουμαρσόπουλος, Νικζάς, Μάνος (Λάρισας)

Μακεδονικός – Ερμής Αμυνταίου
Τακίδης, Κωτούλας, Ζιγκερίδης (Κιλκίς)

3ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Μακεδονικός Φούφα – Γρεβενά Αεράτα
Μπαλάκας, Δούμτσης, Πάνου (Φλώρινας)

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αχέρων Καναλακίου
Μελτζανίδης (Ημαθίας), Στεφούλης, Μωϋσιάδης (Γρεβενών)

Σούλι Παραμυθιάς – Θεσπρωτός
Μπούμπας, Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

Θριάμβος Σερβιανών – Α.Ε. Λευκίμμης
Κωστούλας, Μάνος, Νούσιας (Άρτας)

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Τηλυκράτης
Στεφάνου, Τίκας, Ράπτης (Θεσπρωτίας)

4ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Α.Ο. Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Καλατζής, Αναστασίου, Σφυρής (Θεσσαλίας)

Αστέρας Ιτέας – Απόλλων Μακρυχωρίου
Ψυχουλάς, Παγουράς, Σοφός (Βοιωτίας)

Μετέωρα – Αλμυρός
Λαθύρης (Φθιώτιδας), Παπαλίτσας, Κανιούρας (Καρδίτσας)

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Καραντώνης, Παπαδάκης, Γιάντσης (Ημαθίας)

Πιερικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Μπουτσίκος, Μιχτατίδης, Τσεχελίδης (Μακεδονίας)

Θησέας Αγριάς – Φωκικός
Μπουρουζίκας, Νάκας, Παραφέστας (Λάρισας)

6ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Διαγόρας – Πανμοβριακός
Μπαϊρακτάρης, Τσολακίδης, Χιόνης (Αθηνών)

Θύελλα Ραφήνας – Νίκη Τραγανού
Μπαλαχούτης, Σγουράκης, Κορώνας (Πειραιά)

Πανηλειακός – Διαγόρας Βραχνέικων
Ρούσσος (Κορινθίας), Λύσσαρης, Καλυβόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

Φοίβος Κρεμαστής – Ιάλυσος
Γιαννούκας, Κοκμοτός, Κοττόρος (Δωδεκανήσου)

Αστέρας Αμαλιάδας – Αχαρναϊκός
Φωκάς, Παπαδημητρίου, Τσούτσης (Αχαΐας)

ΠΑΟ Βάρδας – Παναιγιάλειος
Λιάρος (Λακωνίας), Καρβούνης (Μεσσηνίας), Σόβολος (Λακωνίας)

7ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Χαραυγιακός – Άγιοι Ανάργυροι
Τζαγκαράκης (Αχαΐας), Μητράκος (Αθηνών), Μουτάφης (Κυκλάδων)

Άγιος Ιερόθεος – Κόρινθος
Ζαχαρόπουλος, Βιτσεντζάτος, Τσαλίκογλου (Ανατ. Αττικής)

Πανθηραϊκός – Απόλλων Ερέτριας
Μπερέτας, Κουλοχέρης, Γκουβάς (Ανατ. Αττικής)

Ηλυσιακός – Καλλιθέα
Βάτσιος, Οικονόμου, Πλακάς (Δυτ. Αττικής)

Χαλκίδα – Θύελλα Καμαρίου
Αλάμπεης, Λιαμπότης, Μαραθωνίτης (Αθηνών)

Αιγάλεω – Αιολικός
Καδδάς, Οικονόμου, Κακαφώνης (Αχαΐας)

8ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Ερμιονίδα – Αμβρυσσέας
Αδαμόπουλος (Ζακύνθου), Καραλής, Λιάπης (Ηλείας)

Α.Ο. Εικοσιμίας – Αστέρας Βλαχιώτη
Σταυρόπουλος, Ασημακόπουλος, Καραμέρος (Ηλείας)

Α.Ο. Υπάτου – Πάμισσος
Αλατσάκης, Γαρούφος (Πιερίας), Χριστοδούλου (Ημαθίας)

Παναργειακός – Α.Ε. Λέρνας
Ρούτσης, Σανός, Κλεπετσάνης (Κορινθίας)

Ασπρόπυργος – Μανδραϊκός
Κακρίδης, Μπουρτζοβίτης, Σπηλιώτης (Κορινθίας)

Α.Ε. Πελλάνας – Παναρκαδικός
Καλογερόπουλος (Αθηνών), Καλλής (Ανατ. Αττικής), Σταυρόγλου (Αθηνών)

Καλαμάτα – Α.Ο. Κατασταρίου
Γκάμαρης, Κολλιάκος (Αθηνών), Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής)