ΚΟΥΝΑΛΑΚΗΣ - ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ-ΤΡΟΥΛΝΟΣ

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ (13η αγ.): Το πλήρες πρόγραμμα και οι σφυρίχτρες του Σαββατοκύριακου (19-20/1)

Mε τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής συνεχίζεται η δράση στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής το Σαββατοκύριακο (19-20/1), με την ΚΕΔ/ΕΠΟ να κάνει την Τετάρτη (16/1) γνωστούς τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς.
Ο Τσαγκαράκης από τα Χανιά ορίσθηκε να διευθύνει το παιχνίδι του Παγκρητίου ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Αήττητο Σπάτων, ενώ το εκτός έδρας παιχνίδι του Ηροδότου μα τον Αιγινιακό θα σφυρίξει ο Γιουματζίδης του συνδέσμου Πέλλας.
Στο Παναχαϊκή – Πλατανιάς θα σφυρίξει ο Παναγιώτης Κουκουλάς του Συνδέσμου Λέσβου και στο Τρίκαλα – Ηρακλής ο Κωνσταντίνος Τσέτσιλας του Συνδέσμου Γρεβενών.
Το παιχνίδι στην Καλαμαριά ανάμεσα στο Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας θα σφυρίξει ο Γιώργος Κουναλάκης (Ηρακλείου).

Όλα τα ματς ξεκινούν στις 15.00.
Αναλυτικά οι ορισμοί:

Σάββατο (19/1)
ΑΟΧ-Κισσαμικός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών), Νικολάου (Αθηνών)
4ος: Κατοίκος (Αθηνών)

(ΕΡΤ3) Απόλλων Λάρισας – Βόλος
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης), Κωτουλας (Κιλκίς)
4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)

Παναχαϊκή – Πλατανιάς
Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Σκορδίλης (Κέρκυρας)
4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Χρηστάκος (Πειραιά)
4ος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Κυριακή (20/1)
Αιγινιακός – Ηρόδοτος
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας), Έμπλιουκ (Ξάνθης)
4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Τρίκαλα – Ηρακλής
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Παγουρας (Βοιωτίας), Δελής (Βοιωτίας)
4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

(ΕΡΤ3) Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος: Μαλουτας (Ημαθίας)

Σπάρτη – Κέρκυρα
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Καρβούνης (Μεσσηνίας), Χατζημανώλης (Δωδεκανήσου)
4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)