ofi1 (1)

Β΄ΕΘΝΙΚΗ: Η ταυτότητα της 21ης αγωνιστικής (11/3)

ΟΦΗ – Τρίκαλα 3-0

ΣΚΟΡΕΡ: 4′ Λεάλ , 62′ – 69΄Βαφέας
ΔΟΚΑΡΙΑ: 57΄ Λεάλ
Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δουλγεράκης (Αν. Αττικής), Κρέτσιμος (Δυτ. Αττικής)
Κίτρινες: Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης – Σαχινίδης, Χιντζίδης, Ανδρεόπουλος
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:-
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Αργυρόπουλος, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Νάστος, Παπαστεριανός (14′ λ.τρ. Βαφέας), Λεάλ (77′ Κοέλιο), Μάνος, Κουτσιανικούλης, Βουό (46′ Ντίνας)
Τρίκαλα (Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Μάκος, Ανδρεόπουλος, Σαχινίδης, Ζγκούρι (56′ Χιντζίδης), Τσίπρας (76′ Τσιάρας), Γροντής.

Δόξα Δράμας – Καλλιθέα 2-0

ΣΚΟΡΕΡ: 17′ Κουσκουνάς, 45′ Μπαϊκαρά
ΔΟΚΑΡΙΑ:-
Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)
Βοηθοί: Εμπλιούκ (Ξάνθης), Μηναδάκης (Καβάλας)
Κίτρινες: Ματσούκας, Γκότοβος, Κάσες – Παυλής, Ντιακιτέ, Τζιτζικαλάκης, Ζυγκερίδης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
Οι συνθέσεις των ομάδων
Δόξα Δράμας (Κωστένογλου): Βούρας, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Όστοϊτς, Ματσούκας (63′ Γεωργιάδης), Κουσκουνάς, Γουνδουλάκης (56′ Κασές), Σιώπης, Γκότοβος, Βιτλής (77′ Τζόκιτς), Μπαϊκαρά.
Καλλιθέα (Κορακάκης): Θεοδωράκης, Τζιτζικαλάκης, Παππαγέλης, Συριόπουλος, Σεζάι (46′ Γκεσί), Ντιακιτέ, Χοτζάλι, Παυλής (57′ Γλυνός), Ταμπάκης, Μίγγος, Τσατσόπουλος (76′ Ζυγκερίδης).

Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 0-2

ΣΚΟΡΕΡ: 9′ (πεν.) Μπρίτο, 25′ Συμελίδης
ΔΟΚΑΡΙΑ:-
Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Μωυσιάδης (Ηπείρου)
Κίτρινες: Μπιτέλης, Σταματάκης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:-
Οι συνθέσεις των ομάδων
Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Μπούσδρας, Μπιτέλης (46′ Καραγιάννης), Σουντούρα, Σταματάκης, Τζέκος, Πλαβούκος (39′ Χαντζάρας), Κονέ (81′ Ντάγκρας).
Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Μπρίτο, Συμελίδης, Ηλιάδης (77′ Λιόνης), Τσεμπερίδης (69′ Βεργώνης), Καλογέρης, Σαμαράς, Χασομέρης (87′ Βλαχομήτρος)

Παναιγιάλειος – Αιγινιακός 2-1

ΣΚΟΡΕΡ: 26′ Σταματής, 58′ Ζαφειράκης – 54′ Ανδρικόπουλος
ΔΟΚΑΡΙΑ:
Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Μαρνέζος (Χανίων)
Κίτρινες: Αγιούποφ, Σταματής, Δοξάκης, Τζανουλίνος – Τοπαλίδης, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Ανδρικόπουλος, Μπιλάλι
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 46′ Αποβολή του Γιάννη Καλιτζάκη από τον πάγκο του Παναιγιάλειου
Οι συνθέσεις των ομάδων
Παναιγιάλειος (Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Μλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούμας, Τζανουλίνος, Σκαρτσίλας, Ζαφειράκης (89′ Τζένετ), Αγιούποφ (71′ Δοξάκης), Σταματής.
Αιγινιακός (Νικολαΐδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος, Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Αντωνιάδης, Ζούρκος, Γκατσολάρι, Παπαδόπουλος (66′ Φουρτζιού), Πέριτς (70′ Μπιλάλι), Σοφιάνης.

Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας 2-1

ΣΚΟΡΕΡ: 31′-38′ Γκούρτσας – 84′ Μαυρίας
ΔΟΑΚΑΡΙΑ: – 73΄Αγρόδημος
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Γρεβενών), Φαλτάκας (Γρεβενών)
Κίτρινες: Σιάκκας, Ορφανίδης, Αναστασόπουλος, Γκούρτσας
Κόκκινες:
Οι συνθέσεις των ομάδων
Πανσερραϊκός (Χαραλαμπίδης): Ρίστιτς, Ορφανίδης (68′ Ναζίμ), Ποζατζίδης, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Αναστασόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος (46′ Χατζητερζόγλου), Κάκκο, Πόζογλου, Γκούρτσας, Κρητικός (60′ Δούμτσιος).
Απόλλων Λάρισας (Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β., Χατζής (81′ Γαρυφαλλόπουλος), Μαυρίας, Αγροδήμος, Κανούλας, Σουλίδης (76′ Σανσανίτ), Τσιλούλης (68′ Καρακατσάνης).

Β ΕΘΝΙΚΗ

Η ΕΠΟΜΕΝΗ
Σάββατο 17 Μαρτίου

Καλλιθέα – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο «Γρ. Λαμπράκης»)

Κυριακή 18 Μαρτίου
Παναχαϊκή – Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Καραϊσκάκης Άρτας – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Απόλλων Λάρισας – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00 WEB TV, Αλκαζάρ)
Τρίκαλα – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Πόντου – Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Βέροια – ΑΟΧ Κισσαμικός 0-3 α.α.
Αχαρναϊκός – Σπάρτη 0-3 α.α.