Από το τον αγώνα Πήγασος - Φαιστός

Α2 ΕΠΣΗ: (20η αγ.) Επικίνδυνοι έξοδοι για τους πρωτοπόρους!!!

Παιχνίδια με μεγάλη επικινδυνότητα δίνουν οι πρωτοπόροι της Α2 κατηγορίας αφού, Η Χερσόνησος καλείτε να ξεπεράσει το εκτός έδρας εμπόδιο των Ασιτών, ενώ ο Μαραθώνας πάει στο Μεταξοχώρι που με τη σειρά του θέλει την νίκη για παραμείνει στη διεκδίκηση της ανόδου.
Δύσκολο φαντάζει και η έξοδος του ΔΙΑ στη Χερσόνησο όπου θα αντιμετωπίσει τις ανεβασμένες Γούβες. Τέλος η Βόνη έχει υποδέχεται τον ιστορικό ΕΓΟΗ που είναι ικανός για κάθε αποτέλεσμα
Στην ουρά η Φαιστός φαίνεται να έχει βρει για καλά τα πατήματα της και οι παίχτες του Χρήστου Ορφανουδάκη γνωρίζουν καλά πως μια νίκη επί του Λίντο στους Βόρρους αυτή την Κυριακή θα σηματοδοτήσει την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία. Χωρίς προβλήματα και με αισιοδοξία για ένα θετικό αποτέλεσμα πηγαίνει στο Αστρίτσι η ομάδα του Παπακώστα όπου και θα συναντήσει τον Πήγασο.
Τη νίκη πάση θυσία θέλει η Αγία Βαρβάρα του Γιώργου Φιολιτάκη στο Ατσαλένιο επί του ουραγού στη βαθμολογία Κεραυνού, που θα της δώσει την ώθηση να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Το πλήρες πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου
Σάββατο 08/02/20
ΓΗΠ. ΠΟΑ (15:00): ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
Ξυπάκης Γ., Τσαμπουράκης Γ., Μπλαβάκης Ε.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)
ΓΗΠ. ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ (15:00): ΠΗΓΑΣΟΣ – ΡΟΥΒΑΣ
Κυριακόπουλος Κ., Σιγανού Γ., Καρατζάς Γ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: Ιωαννίδης Γεώργιος)
(Παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος)
ΓΗΠ. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ (15:00): ΒΟΝΗ – Ε.Γ.Ο.Η
Βασάκης Γ. Ε., Γαρεφαλάκης Ε., Αξιώτης (ΜΑΘ) Ε.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)
ΓΗΠ. ΕΡΓΟΤΕΛΗ (15:00): ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΔΩΡΙΕΑΣ
Ζαφείρης Α., Αδαμάκης Α. Θ., Θέμελη Π.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: Τερεζάκης Γιώργος)
(Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης)
ΓΗΠ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ (15:00): ΓΟΥΒΕΣ – ΔΙΑΣ
Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Σφακιανάκης Μ. Μ., Δρακωνάκης Ε.
(Παρατηρητής: Τσίχλας Γιάννης)

Κυριακή 09/02/20
ΓΗΠ. ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ (15:00): ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
Σφακιανάκης Δ., Σίσκος Τ., Τσοπουρίδης (ΜΑΘ) Α.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)
ΓΗΠ. ΑΣΙΤΩΝ (15:00): ΑΣΙΤΕΣ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ
Τζάμος Δ., Φανουράκη Μ., Κέφης (ΜΑΘ) Δ.
(Παρατηρητής: Τσίχλας Γιάννης)
ΓΗΠ. ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ (15:00): ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΑΣΗΜΙ
Γρηγοράκης Ι., Σκρεπέτος (ΜΑΘ) Σ., Τζανάκη Μ.
(Παρατηρητής: Εγγλέζος Στυλιανός)
ΓΗΠ. ΒΟΡΡΩΝ (15:00): ΦΑΙΣΤΟΣ – ΛΙΝΤΟ
Ρεμιδιανάκης Δ., Παπαδοσπυριδάκης Ε., Μασέλη (ΜΑΘ) Φ.
(Παρατηρητής: Μπαστάκης Αριστοτέλης)