lianos-irakleio

Α2 Ανδρών: Νικηφόρα επιστροφή του Ηράκλειο

Η ομάδα του Ηράκλειο που ίσως θα έπρεπε να κάνει πρεμιέρα σήμερα στην Α1 επέστρεψε με στιλ και διάθεση νικητή και κατάφερε να δαμάσει τελικά τον πολύ καλό Παναρκαδικό 65-59.

Με πολλά λοιπόν ενδιαφέροντα παιχνίδια άρχισε το πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ηράκλειο-Αρκαδικός 65-59

Διαιτητές: Μάνος-Θεοδωρόπουλος-Τζίμα (Μαγκανάς)

Δεκάλεπτα: 13-16, 30-42, 55-52, 65-59.

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδάκης 10, Τσερκιτζόγλου 3 (1), Μαραγκάκης, Πετράκης 8 (2), Κουπίδης 16 (3), Πάνου 10, Λόλας 6, Λιανός 8, Λάτοβιτς 2, Πάλλης 2.

Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 11 (2), Πίνης 7 (1), Τσακαλέρης 2, Κουρέπης 7, Κοψαύτης 6 (2), Προδρόμου 15, Τζάτζας, Τσέλλος, Σπυριδάκης, Γαρμπής 2, Απέργης, Τζουγκαράκης 8.

Παγκράτι-ΓΣ Λάρισας 77-64 (κεκλεισμένων των θυρών)

Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμά-Χαλαμπαλάκης (Μουζάκης Στ.)

Παγκράτι (Κατωπόδης): Σκούφης 2, Μπουρδάνος 16 (4), Παύλος 6, Καράβολας 11 (2), Ψαρόπουλος 11 (3), Λυμπερόπουλος 6 (2), Λεκάκης, Ράντετιτς 23 (2), Εζόμο, Ραλλάτος, Μήτσιαλος 2.

ΓΣ Λάρισας (Μπουλιάκης): Τόζιος 4 (1), Τέλιος, Νίκολιτς 8, Νισύριος, Τσουράκης 6, Κούτρας 13 (1), Μπέμπης 12 (1), Τσούμας Γ., Γκιουλέκας 5, Τσούμας Α., Σπυρόπουλος 16.

Αίολος Αστακού-Καβάλα 79-68

Διαιτητές: Παφίλης-Ταρενίδης Στ.-Τσιαπλής (Τανατζής)

Δεκάλεπτα: 27-13, 42-27, 55-45, 79-68

Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 8 (2), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 14 (2), Παπαδιονυσίου 9 (1) Κατσαρές 11 (3), Κακλαμάνος 6 Κιτσούλης 13 (1), Χαρισμίδης 9, Λυμπάρης 9, Γκιζόγιαννης,

Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης, Μανούσος 11, Μάζουρτσακ 9 (1), Κελαϊδής 13 (3), Κυριακού, Γκέλιος 15 (1), Μούκας 9 (2), Σκλήβας 13.

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρος Κερατσινίου 67-70

Διαιτητές: Ξενικάκης-Παγώνης-Καλογερόπουλος (Δροσόπουλος)

Δεκάλεπτα: 17-16, 41-35, 56-53, 67-70.

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 20 (4), Νικολόπουλος 8, Βελισαρίου 3 (1), Γερομιχαλός 6, Καλαμπάκας 9, Βαρδής, Στόλης 11, Τάταρης 2, Τζαουάρα 8.

Φάρος (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 18, Βασιλόπουλος 7, Κουντουράς, Καράμπουλας 17 (1), Μπατής 2, Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 9 (1), Κακαρούδης 4, Δημάκος 6 (1), Κατούφας 7, Παπαδόπουλος.

ΑΕ Λάρισας-Αμύντας 68-63

Διαιτητές: Γεωργιάδης-Σιμητόπουλος-Τζιοπάνος Ν (Σταμάτης)

Δεκάλεπτα: 16-18, 34-32, 45-45, 68-63

ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 6 (2), Σταμπουλής 5, Παπαχρήστος 4, Πολίτης 12, Τσιλούλης 15 (1), Μαλτέσιος 3, Τσούτσος 3 (1), Θόρστεϊνσον 20 (1), Δεληγεώργης.

Αμύντας: Ζούπας 2, Σκορδάς 14 (2), Αγγελόπουλος 9 (1), Τοπάλι 2, Διαμαντόπουλος 12 (1), Κουκουνιάς 7, Βαρδιάνος 3 (1), Μανσαράι 5, Δορκοφίκης, Μπάρμπας 11 (2), Βογιατζής 5, Καμπούρης 7.

Ηρακλής-Χολαργός 84-70

Διαιτητές: Καρακατσούνης-Φακίτσας-Ζαχαρής (Αστρεινίδης)

Δεκάλεπτα: 23-15, 46-30, 60-47, 84-70.

Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 4, Γιαννακίδης 5 (1), Τότσιος 7 (1), Ονάσογλου, Χρυσόπουλος 14 (1), Γκαγκαλούδης 18 (2), Δέσπος 9, Ρουτκάουσκας 10, Χείλαρης 9, Καλαϊτζίδης 8 (2).

Χολαργός (Παπαμάρκος): Γκίλκριστ 14, Μιλόσεβιτς 19 (2), Μαράντος, Μποχωρίδης 5 (1), Αποστολίδης, Καλλινικίδης 6 (1), Μοτσενίγος 10 (2), Κουτρούλιας 7, Γκιζόγιαννης 5, Τσιάκος 2, Τζακόπουλος 2.

Ψυχικό-Δούκας 62-76

Διαιτητές: Καλδίρης-Τσώνος-Ζακεστίδης (Κορασίδης)

Δεκάλεπτα: 19-15, 33-30, 47-55, 62-76.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Αχής 7 (1), Τσιότρας 7, Παπανικολάου 5, Σακελλαρίου 8 (2), Χρυσός 2, Γιαννίκος, Σίνης 5, Τσιώκος 15, Μουράτος 9 (1).

Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 14 (3), Καυκής 6 (1), Μιλεντίγεβιτς 2, Κουκάς 6 (2), Ράπτης, Καραμπάτσος, Κανονίδης 7, Κυρίτσης 14, Μολφέτας 6 (2), Ρούμπιο 21 (1).

Πανιώνιος- Εθνικός 81-71

Διαιτητές: Θεονάς-Σκούτας-Κάρδαρης (Δούκας)

Δεκάλεπτα: 26-21, 43-34, 66-61, 81-71.

Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 8, Νοέας 3, Νικολακόπουλος, Πελεκάνος 10, Μπάρλος 12, Σακελλαρίου 13 (2), Καρύδας 15 (1), Μίχαλος 2, Μπιλλής 2, Ματαλών 12 (1), Δημητριάδης 4.

Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου, Ντουζίδης, Μάρτζος 11 (2), Αντωνάκης 10 (2), Κόκκαλης 12 (1), Λάανε 10 (1), Οικονομόπουλος 3 (1), Μαχαίρας 17, Χάλαρης 6, Δρόσος 2.

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 15/10)

Φάρος Κερατσινίου-Αίολος Αστακού

Αμύντας-Μαχητές Δόξας Πεύκων

Χολαργός-ΑΕ Λάρισας

Αρκαδικός-Ηρακλής

ΓΣ Λάρισας-Ηράκλειο

Δούκας-Παγκράτι

Εθνικός-Ψυχικό

Καβάλα-Πανιώνιος