16irakleio-ase-doyka

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 3η αγωνιστικής

Πέντε ομάδες διατήρησαν το αήττητό τους στην τρίτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών και ισάριθμες παρέμειναν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα

Ηράκλειο-Δούκας 75-86

Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Κοτσιμπός-Καρακάσης (Μπορμπαντωνάκης)

Δεκάλεπτα: 20-19, 39-44, 59-63, 75-86

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδάκης 10, Τσερκιτσόγλου, Μαραγκάκης 6, Πετράκης 7 (1), Κουπίδης 14 (4), Πάνου, Λόλας 9, Λιανός 12 (1), Λάτοβιτς 13, Πάλλης 4

Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 9 (3), Καυκής 6 (1), Μιλεντίγιεβιτς 8 (2), Κουκάς 2, Κυρίτσης 21 (3), Ράπτης 2, Καραμπάτσος, Κανονίδης 15 (2), Κομποδίετας 6, Τζιάλλας 2, Μολφέτας 2, Ρούμπιο 14

Ηρακλής-ΓΣ Λαρισαίων 80-72

Δεκάλεπτα: 21-21, 36-31, 60-41

Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 13, Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 14 (2), Ονάσογλου, Μαστροδημήτρης, Χρυσόπουλος 6 (1), Γκαγκαλούδης 12 (2), Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 13, Χείλαρης 5 (1), Δέσπος 11

ΓΣ Λάρισας (Μπουλιάκης): Τόζιος 7 (1), Νίκολιτς 11 (3), Τσουράκης 11 (1), Τσούμας, Κούτρας 13 (3), Μπέμπης 3 (1), Γκιουλέκας 9 (3), Σπυρόπουλος 18 (1)

ΑΕ Λάρισας-Αρκαδικός 90-56

Διαιτητές: Παντελίδης-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Αγορογιάννης)

Δεκάλεπτα: 18-12, 44-27, 68-40, 90-56

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 8(2), Πολίτης 17(3), Σταμπουλής 7, Παπαχρήστος 11 (1), Δεληγεώργης 7, Κουτίνας 2, Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης 16 (1), Μαλτέσιος 4, Κουβελάς, Τσούτσος 9(1), Θορστέινσον 9(1)

Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 3, Πίνης 3(1), Τσακαλέρης 3, Κουρέπης, Κοψαύτης 6 (1), Προδρόμου 8, Τζάτζας, Τσέλλος, Ρεντίκας 17(2), Γάρμπης 1, Σπυριδάκης, Τζουγκαράκης 15

Παγκράτι-Εθνικός 80-81 (κεκλεισμένων των θυρών)

Διαιτητές: Ψαριανός-Τσώνος-Τσαχάκης (Ντίνος)

Δεκάλεπτα: 28-21, 45-39, 69-62, 80-81

Παγκράτι (Κατωπόδης): Σκούφης, Μπουρδάνος 9, Παύλος 12 (2), Καράβολας 19, Ψαρόπουλος 12 (2), Λυμπερόπουλος 17 (2), Λεκάκης 2, Ράντετιτς 3 (1), Εζόμο 2, Ραλλάτος 2, Μήτσιαλος 2

Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου 5, Mάρτζος 3, Αντωνάκης 21 (5), Κόκκαλης 16 (1), Λάανε 6 (1), Οικονομόπουλος 8, Μαχαίρας 20, Χάλαρης 2, Δρόσος

Ψυχικό-Πανιώνιος 66-82

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης (Καρούσης)

Δεκάλεπτα: 14-22, 36-37, 49-59, 66-82

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 12 (2), Αχής 7 (1), Τσιότρας 4, Παπανικολάου 9 (1), Σακελλαρίου, Μουράτος 18 (2), Γιαννίκος, Μπάμπα 9 (1), Σίνης 5 (1), Τσιώκος 2

Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 11, Νοέας 11 (3), Πελεκάνος 10 (2), Μπάρλος 17 (2), Σακελλαρίου 14 (1), Καρύδας 10 (2), Μίχαλος, Μπιλλής, Ματαλών 7 (1), Δημητριάδης 2

Καβάλα-Φάρος Κερατσινίου 64-73

Διαιτητές: Γεωργιάδης-Τζίμα-Τζιοπάνος (Μπακάλης)

Δεκάλεπτα: 20-20, 36-38, 44-58, 64-73

Καβάλα (Μωσαΐδης): Κελαϊδής 5 (1), Μάζουρτσακ 14 (2), Σαββίδης, Μανούσος 15, Κυριακού, Κουμλέλης, Γκέλιος 3, Μούκας 14 (3), Αναστασάκης 4, Σκλήβας 9

Φάρος (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 13, Κουντουράς, Καράμπουλας 15, Βασιλόπουλος 11 (1), Πετροδημόπουλος 8, Κακαρούδης 6 (1), Δημάκος 16 (3), Κατούφας 4, Παπαδόπουλος

Αίολος Αστακού-Αμύντας 71-69

Διαιτητές: Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος-Δημόπουλος (Τζιμογιάννης)

Δεκάλεπτα: 24-15, 39-29, 46-50, 71-69.

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος, Κουμπούρας 14, Παπαδιονυσίου 7 (1), Γκάτζιας 8, Κακλαμάνος 15 (2), Κιτσούλης 14 (1), Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 5

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 10, Κουκουνιάς 5 (1), Βαρδιάνος 11 (3), Μανσαράι, Δορκοφίκης 9 (1), Μπάρμπας 16 (3),Βογιατζής 3, Καμπούρης 3

Μαχητές Δόξα Πεύκων-Χολαργός 73-71

Διαιτητές: Παφίλης-Πιτσίλκας Β.-Ζαχαρής (Τζιοπάνος)

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-36, 57-51, 73-71

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 7, Νικολόπουλος 5 (1), Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 11 (1), Καλαμπάκας 18, Ναούμης 8, Στόλης 6, Βάρδας, Τάταρης 3, Τζαουάρα 15

Χολαργός (Παπαμάρκος): Αγγελόπουλος 9, Μιλόσεβιτς 19 (1), Μποχωρίδης 2, Τζακόπουλος 3 (1), Καλλινικίδης 4, Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 8, Γκιζόγιαννης 13 (1), Τσιάκος 2, Γκίλχριστ 6

Βαθμολογία

1. ΑΕ Λάρισας 6

2. Δούκας 6

3. Πανιώνιος 6

4. Ηρακλής 6

5. Φάρος Κερατσινίου 6

6. Εθνικός 5

7. Αίολος Αστακού 5

8. Παγκράτι 4

9. Ηράκλειο 4

10. ΓΣ Λάρισας 4

11. Αμύντας 4

12. Μαχητές 3

13. Καβάλα 3

14. Χολαργός 3

15. Ψυχικό 3

16. Αρκαδικός 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10)

Χολαργός-Αίολος Αστακού

Αρκαδικός-Μαχητές Δόξας Πεύκων

ΓΣ Λαρισαίων-ΑΕ Λάρισας

Δούκας-Ηρακλής

Εθνικός-Ηράκλειο

Πανιώνιος-Παγκράτι

Ψυχικό-Καβάλα

Αμύντας-Φάρος Κερατσινίου